سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

پنچمین دوره انتخابات سازمان های مردم نهاد استان، برگزار شد

پنجمین دوره انتخابات سازمان های مردن نهاد استان کردستان با مشارکت نمایندگان این سازمان ها و با حضور و نظارت مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برگزار شد.
پنچمین دوره انتخابات سازمان های مردم نهاد استان، برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان در جمع نمایندگان NGO های فعال استان با اشاره به رشد 283 درصدی سازمان های مردم نهاد از زمان آغاز به کار دولت یازدهم، افزود: در حال حاضر بانک نرم افزاری ثبت اطلاعات NGO های استان فعال است و مشخصات تمامی سمن های استان در آن موجود است.

جمال ارشدی این رشد را حاصل جوانی جمعیت، روحیه مشارکت پذیری و حمایت های صورت گرفته در استان دانست و افزود: در حال حاضر 466 سمن در استان فعال هستند که به زودی 3 سمن دیگر به این تعداد اضافه می شود و این در حالی است که سال 92 فقط 47 سمن در کردستان فعالیت داشتند.

وی نگاه فعلی حاکم بر NGO ها را نگاهی مثبت و سازنده عنوان کرد و خطاب به آنها اظهار داشت: از شما می خواهم که خود را از بدنه امور اجتماعی جدا ندانید و ما هم شما را بخشی از این مجموعه می دانیم.

ازشدی در ادامه از حاضرین خواست در انتخابات امروز، شخصی را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند که تاثیرگذار باشد، در لایه های مختلف جامعه نفوذ داشته باشد، اصول و قوانین را رعایت کند و فرصت کافی برای انجام کارها داشته باشد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خاطرنشان کرد: از منتخب این انتخابات انتظار داریم شورای مشورتی سازمان های مردم نهاد را مجدداً فعال نموده و در حوزه فکری و اجرایی (تصمیمات دستگاه ها) نیز ورود پیدا کند.

وی نقش NGO ها در تصمیمگیری ها را کلیدی عنوان کرد و یادآور شد: دورانی که همه کارها، تصمیمات و اقدامات بر عهده دولت بود به سرآمده است.

ارشدی همچنین گفت: نماینده جمع حاضر باید سازمان های مردم نهاد استان را به سمت بسترهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی سوق دهد و نقش آنها را هرچه پررنگ تر نماید.

وی در پایان سخنان خود از سمن های استان خواست صرفا در حوزه کاری و تخصصی خود فعالیت کنند و با تاکید بر اینکه شما حزب نیستید، خاطرنشان کرد: NGO با حزب متفاوت است؛ نباید دیدگاه های شخصی خود را به نام سازمان مطرح کنید.

برچسب ها