چهار شنبه 13 اسفند سال 1399

اخبار

پوشش تحصیلی در کردستان باید کامل شود/سرمایە‌گذاری در حوزە آموزش و پرورش پیشرفت و توسعە همە جانبە را بە دنبال دارد

استاندار کردستان تاکید کرد کە پوشش تحصیلی در سطح استان باید کامل شود و هیچ دانش آموزی از حق تحصیل محروم نشود.
پوشش تحصیلی در کردستان باید کامل شود/سرمایە‌گذاری در حوزە آموزش و پرورش پیشرفت و توسعە همە جانبە را بە دنبال دارد


بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در دویست و ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه بنابر آمار موجود پوشش تحصیلی در استان هم اکنون ۹۳ درصد است، گفت: باید تلاش همه جانبه ای صورت بگیرد تا این پوشش کامل و هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نماند.
وی به گزارش های مثبت در خصوص بهبود عملکرد و برنامه های آموزش و پرورش استان اشاره کرد و افزود: در کردستان امکانات کم است ولی استعدادهای درخشانی وجود داردو باید تلاش کنیم این استعدادها شکوفاتر شوند.
مرادنیا با بیان اینکه آموزش و پرورش استان با ۲۴ هزار نفر نیرو حدود ۳۰۰ هزار دانش آموز را پوشش می دهد، گفت: دانش آموزان سرمایه ها و آینده سازان کشور هستند  و باید همه امکانات را در خدمت رشد و تعالی آنان قرار دهیم.
استاندار کردستان اضافه کرد؛ سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش توسعه و پیشرفت همه جانبه استان در آینده را به دنبال خواهد داشت.
مرادنیا بر ضرورت توسعه زیرساخت ها و فضاهای آموزشی در استان نیز تاکید کرد و گفت: امسال قرار است ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث مدارس و فضاهای آموزشی هزینه شود که بخش زیادی از کمبودها را جبران می کند.
وی در پایان توجه به ورزش و تربیت بدنی در مدارس را نیز حایز اهمیت توصیف کرد و اظهار داشت: توجه به ورزش در مدارس بسیاری از آسیب های اجتماعی را در آینده از بین خواهد برد و بنابراین باید به این مهم توجه شود.

بازدید [ 9462 ]
برچسب ها