سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان تاکید کرد؛

پول گندم‌کاران کردستان باید در کمترین زمان ممکن پرداخت شود/ دریافت هزینه تاخیر در پرداخت بهای گندم به کشاورزان از دولت دنبال می‌شود/ پیش‌بینی نسبی خرید یک میلیون و۶۲ هزار تن گندم از کشاورزان کردستانی

استاندار کردستان به صراحت گفت که باید پول گندم کاران استان بصورت کامل و در کمترین زمان ممکن اخذ وبه حساب آنان واریز شود.
پول گندم‌کاران کردستان باید در کمترین زمان ممکن پرداخت شود/ دریافت هزینه تاخیر در پرداخت بهای گندم به کشاورزان از دولت دنبال می‌شود/ پیش‌بینی نسبی خرید یک میلیون و۶۲ هزار تن گندم از کشاورزان کردستانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه هماهنگی خرید تضمینی گندم استان با بیان این مطلب گفت: به کشاورزان اطمینان خاطر می دهم که تمام تلاش مجموعه استان این خواهد بود که بهای گندم خریداری شده از آنان بصورت کامل و در کمترین زمان ممکن پرداخت شود.
وی ادامه داد: چون کردستان تقریبا آخرین استان کشور در برداشت گندم است معمولا دولت برای پرداخت بهای گندم دیرتر اقدام می کند و بر همین اساس ضرورت دارد اگر تاخیری در پرداخت بوجود آمد آن هزینه از دولت اخذ شود.
مرادنیا با بیان اینکه گندم یک کالای اساسی و استراتژیک برای کشور محسوب می شود بر عزم همگانی در خرید گندم تاکید کرد و افزود: شرایط کشور خاص است و ما باید خود را با وضع موجود تنظیم و نگرانی ها را برطرف کنیم.
استاندار کردستان با اشاره به اینکه سال گذشته شایعاتی مبنی بر خرید گندم در خارج از سیستم خرید تضمینی و قاچاق آن به وجود آمده بود اظهار کرد: طرح این موضوع صرفا جنبه تبلیغی داشت وبا توجه به ساز و کارهای موجود عملا این موضوع فاقد صحت است.
مرادنیا در ادامه سخنان خود خواستار در نظر گرفتن سوخت تشویقی برای کامیون‌هایی که در استان اقدام به حمل گندم می کنند شد و گفت: این مسئله باید دنبال شود تا مالکان کامیون‌ها برای حمل گندم تشویق شوند.
وی اضافه کرد: تامین لاستیک، روغن و قطعات یدکی برای کامیون‌ها از جمله مواردی است که کمک خواهد کرد استان در جابجایی و حمل گندم  در استان و خارج استان با کمترین مشکل روبرو شود.
سال گذشته یک میلیون و ۲۷ هزارتن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان خریداری شد و کردستان توانست رتبه دوم کشور در تولید گندم را به خود اختصاص دهد.
به گفته مسوولان پیش بینی می شود بصورت نسبی و در سالجاری یک میلیون و۶۲ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید شود.

بازدید [ 55632 ]
برچسب ها