شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار

وزیر کار در جلسه‌ی کارگروه اشتغال استان:

پيش بينى ٧٠ هزار ميليارد تومان سهم اشتغالزايى از بودجه ٩٧

پيش بينى ٧٠ هزار ميليارد تومان سهم اشتغالزايى از بودجه ٩٧
وزير تعاون كار و رفاه اجتماعى گفت: در بودجه ٩٧ مبلغ ٧٠ هزار ميليارد تومان با هدف ايجاد اشتغال پيش بينى شده است. 
به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ على ربيعى طى سفر خود به سنندج در جلسه كارگروه تخصصى اشتغال استان كردستان، با اشاره به اينكه بودجه ٩٧ به صورت عملياتى خواهد بود افزود: اشتغال و فقر ٢ موضوع مهم مورد تاكيد در بودجه ٩٧ است. 
وى در ادامه اظهار داشت: با توجه به تغيير استراتژى، اگر به روش هاى معمول عمل كنيم موفق نخواهيم شد. 
ربيعى با يادآورى موفقيت انستيتو گيم در سنندج، تاكيد كرد: بايد در حوزه هاى ديگر از جمله پوشاك، كشاورزى و ... نيز با همكارى اتاق بازرگانى، اصناف و ساير سازمان هاى خصوصى نهادسازى كنيم. 
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعى تاكيد كرد: ما مى خواهيم با يك جهت گيرى مناسب، كشانه هاى اشتغال ايجاد شود و بايد در اين حوزه تلاش كنيم. 
وى ضمن درخواست از بدنه دولت در استان براى همكارى و همفكرى هرچه بيشتر، وعده داد اگر كردستان بتواند سهم خود از اعتبارات حوزه اشتغال را جذب كند اين سهميه افزايش پيدا كند. 
ربيعى همچنين به جهت گيرى در خصوص مبارزه با فقر و پيش بينى ١٧ هزار و ٥٠٠ ميليارد تومانى براى اين امر اشاره كرد و بر رفع فقر و توانمندسازى اين قشر از جامعه تاكيد كرد. 
وى در تشريح برنامه هاى سفر خود به شهرستان سقز از كلنگ زنى يك طرح اشتغالزا با ٣٠٠ نفر اشتغالزايى و تامين اعتبار٦ ميليارد تومان، توسعه بيمارستان ٢ طبقه بر اساس آخرين استانداردها و افتتاح كارگاه آموزشى فنى و حرفه اى ويژه معلولين در سقز خبر داد و افزود: در رسته پوشاك نيز در حال بحث هستيم و سرمايه گذار خارجى هم آماده است.

برچسب ها