شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان:

پژوهش، باید از کودکی در افراد نهادینه شود

پژوهش، باید از کودکی در افراد نهادینه شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در آغازین روز هفته پژوهش پس از به صدا در آمدن زنگ نمادین پژوهش در دبیرستان شاهد دختران سنندج، در مراسم افتتاح نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار در پارک علم و فناوری استان حضور یافت و ضمن بازدید از تمامی غرفه ها، شنونده صحبت ها و درد دلهای پژوهشگران، فناوران و نوآوران استان شد. 
وی خاطرنشان کرد: آموزش و یادگیری از طریق پژوهش باید از دوران مدرسه آغاز شود و جای آموزش حفظ دروس را بگیرد. 
یکی از دستاوردهای تحقیقی پژوهشی استان، دو رقم نخود اصلاح شده به نام های "آتا" و "نصرت" بود که توسط معاون استاندار از آن رونمایی شد و در صورت کشت این محصول در فصل آیش گندم زارها، درآمد کشاورزان استان و متعاقب آن درآمد سرانه استان را به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد. 
در این نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها، مراکز نوآوری، دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی، طی یکسال گذشته، جهت بازدید عموم مردم بویژه دانش آموزان و دانشجویان به نمایش گذاشته شده و تا ۲۸ آذرماه، صبح و عصر میزبان علاقه مندان خواهد بود. 
افتتاح چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی، افتتاح کلینیک پژوهش و کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی استان، افتتاح نمایشگاه عکس در دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان از دیگر برنامه های اولین روز هفته پژوهش بود که با حضور معاون اقتصادی استاندار انجام شد.

بازدید [ 602889 ]
برچسب ها