چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

حسین فیروزی:

پیامدهای توسعه نامتوازن، کل کشور را در بر می‌گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: توسعه نامتوازن فقط یک منطقه را تخریب نمی کند بلکه پیامدهای آن کل کشور را در بر می گیرد.
پیامدهای توسعه نامتوازن، کل کشور را در بر می‌گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در سمینار معرفی ابزارهای تامین مالی بازار سرمایه، اظهار داشت: موضوع تامین مالی صنایع اگر در کشور بسیار مهم است، اهمیت آن برای استان ما که در حاشیه توسعه قرار دارد چندین برابر می شود. 
وی خاطرنشان کرد: در استان هایی مانند کردستان که انباشت سرمایه آن از گذشته مناسب نبوده و اقتصاد قوی ندارند، با مشکلات جدی تری مواجه هستند. 
فیروزی با اشاره به اینکه مزیت های اقتصادی کردستان، از معادن تا کشاورزی و گردشگری و مرز، در تامین مالی مورد نیاز خود مشکل دارند، افزود: انباشت سرمایه در کردستان با ظرفیت های اقتصادی آن مناسب نبوده است. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، تاکید کرد: توسعه نامتوازن فقط یک منطقه را تخریب نمی کند بلکه پیامدهای آن کل کشور را در بر می گیرد که در این خصوص می توان به حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ یا تجمع صنایع در یک منطقه و آلودگی هوا از جمله این پیامدهاست.
 فیروزی در این سمینار که با حضور اساتید شرکت تامین سرمایه امید در جمع مدیران و فعالان اقتصادی استان در استانداری برگزار شد، اذعان داشت: امروزه تامین منابع مالی یک علم است و برای تحقق آن باید از متخصصان امر بهره بگیریم.

بازدید [ 237918 ]
برچسب ها