شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

پیام تبریک استاندار کردستان به مناسبت ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی

بهمن مرادنیا استاندار کردستان در پیامی ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی توسط یونسکو را به مردم کردستان تبریک گفت.
پیام تبریک استاندار کردستان به مناسبت ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان در این پیام آمده است؛
مردم هنرپرور و فرهنگ مدار کردستان، ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی از جانب یونسکو مهر تائیدی بر غنای موسیقایی این دیار و حکایت از اهمیت و جایگاه والای هنر در زندگی و حیات شماست.
بی‌گمان ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی می تواند نقشی بسیار مهم در معرفی هر چه بیشتر موسیقی کُردی که مملو از نغمه‌ها و آواهای ماندگار با محتوای انسانی و حماسی است به جهانیان و مردمان کشور عزیزمان ایران داشته باشد.
اینجانب این رویداد بزرگ فرهنگی را به تمامی مردم کردستان و خصوصا هنرمندان بزرگوار این دیار که نقشی اساسی در زنده نگه داشتن موسیقی کردی داشته و در طول تاریخ خدمات ارزنده ای نیز به موسیقی ایرانی داشتەاند تبریک می گویم و از همه مدیران و مسئولانی که در این رابطه تلاش کردەاند سپاس و قدردانی می نمایم.
امید است در سایە توجهات حضرت باریتعالی و ذوق سرشار هنرمندان کردستان، شهر سنندج همچنان بتواند مسیر تکامل وپویایی خود در همە عرصەهای هنری را طی کردە وآثار گرانبهای دیگری بر گنجینەهای معنوی این سرزمین افزودە شود.

بازدید [ 168207 ]
برچسب ها