چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

پیام تبریک 15 مهر، روز ملی روستا و عشایر

همزمان با روز ملی روستا، سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان در پیامی ۱۵ مهر روز ملی روستا و عشایر را تبریک گفت.
پیام تبریک 15 مهر، روز ملی روستا و عشایر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ متن پیام ابراهیم شریف‌پور، سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان به این شرح است:
هنگامیکه سخن از روستا به میان می آید ناخودآگاه نسیم زندگی شروع به وزیدن و زندگی و طبیعت در هم آمیخته تا شکوه زیبا زیستن در صبحگاهان نمایان و پدیدار گردد.
روستا یعنی نشاط و آرامش، روستا یعنی کار و تلاش، روستا یعنی با نام خدا روز را آغاز کردن و شکر برکت خالق را بر زبان راندن، روستا یعنی استمرار زندگی و مهربانی، روستا یعنی زدودن غم و سردادن فریاد شادی و روستا مجموعه‌ای است متنوع و رنگین از آداب و سنن کهن که به تعداد آبادی‌ها می‌توان تنوع و تفاوت در زیستن را ملاحظه نمود اما امروزه جامعه روستایی علیرغم برخورداری از زیبایی، سادگی و منظره‌های دلگشا و دلربا، از بی توجهی و بی عدالتی در توزیع امکانات بین شهر و روستا در رنج است. گرچه در بخش زیر ساخت‌ها تلاش‌ها و اقدام‌های مناسبی انجام شده است اما به باور کارشناسان، توسعه زمانی صورت می گیرد که علاوه بر زیر ساخت های عمرانی مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی هم مورد توجه قرار گیرد. زمانی توسعه موزون و پایدار صورت خواهد گرفت که شرایط برای زندگی متعارف در روستاها فراهم تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود، روستائیان راغب به ماندن در روستاها شوند که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید این مهم لحاظ و ضمن توجه به ایجاد و توسعه زیرساخت‌های روستایی، معیشت و اقتصاد روستاها و ارتقای شاخص‌های توسعه مورد امعان نظر قرار و انتظار این است ادامه این روند امید به ماندگاری در روستاها را افزایش دهد.
در آستانه ۱۵ مهرماه که از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور و با هدف تکریم فرهنگ روستا و برجسته نمودن نقش روستائیان در فرایند توسعه بنام روز روستا نامگذاری شده است بر خود لازم می دانم از تلاش و همکاری همه جانبه دست اندر کاران و متولیان عرصه روستاها بویژه اعضای محترم شوراهای اسلامی روستایی و دهیاران پر تلاش در استان کردستان تقدیر و تشکر نموده و امیدوارم مجموعه این تلاش‌ها و زحمات نوید بخش آینده‌ای بهتر برای استان و مردمان شایسته آن باشد.

بازدید [ 230736 ]
برچسب ها