سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

چابك سازى سيستم بروكراتيك ادارى لازمه كمك به ساختار اقتصادى توليد

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان، تاكيد كرد: اگر سيستم بروكراتيك ادارى را چابك نكنيم نمى توانيم به ساختار اقتصادى توليد كمك كنيم.
چابك سازى سيستم بروكراتيك  ادارى لازمه كمك به ساختار اقتصادى توليد

 
به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در شصت و ششمين جلسه كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد در بررسى مشكلات ٢ واحد فعال استان در حوزه صنايع وابسته به ساختمان، خاطرنشان كرد: شرايط موجود به دلايل خارجى به اين واحدها تحميل شده و در اختيار و كنترل مديريت آنها نبوده، بنابراين دولت و بانك ها بايد كمك كنند تا صنايع ساختمانى سرپا بمانند و اشتغال موجود حفظ شود. 
در ادامه اين جلسه مشكلات واحد توليد پوشاك در سقز كه به دليل نام تجارى غير ايرانى، از سوى ستاد مبارزه با قاچاق دچار سوءتفاهم شده بود مورد بررسى قرار گرفت. 
معاون اقتصادى استاندار در اين خصوص اظهار داشت: با توجه به تقاضاى بازار، برند پوشاك بايد جامعه پسند باشد لذا از ستاد مبارزه با قاچاق كالا انتظار داريم در خصوص محصولاتى كه توليد داخلى بودن آنها مورد تاييد صنعت، معدن و تجارت است، همكارى لازم را داشته باشند. 
واحد ديگرى كه مشكلات آن در اين جلسه مورد بررسى قرار گرفت، كارخانه توليد محصولات بهداشتى آرايشى بود؛ فيروزى در اين خصوص گفت: لوازم بهداشتى آرايشى به وفور از مرزهاى غيررسمى به صورت قاچاق وارد كشور مى شود، در چنين شرايطى و با توجه به كشش بازار، وجود كارخانه توليد اين محصولات مى تواند علاوه بر بازگرداندن بخشى از ارزش افزوده به داخل كشور و ايجاد اشتغال، محصولات را نيز نظارت پذير و قابل كنترل مى كند. 
وى با تاكيد بر لزوم حمايت از واحدهاى توليدى و توليدكنندگان به عنوان خط مقدم جنگ اقتصادى، تاكيد كرد: اگر سيستم بروكراتيك را چابك نكنيم نمى توانيم به ساختار اقتصادى توليد كمك كنيم.

بازدید [ 736611 ]
برچسب ها