یک شنبه 19 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون استاندار:

کارآفرینان در عرصه ایجاد زنجیره ارزش ورود کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ضمن تاکید بر ضرورت آموزش‌های هدفمند در راستای ایجاد اشتغال در محلات حاشیه نشین شهرهای کردستان، ورود کارآفرینان به عرصه ایجاد زنجیره ارزش از آموزش تا بازاریابی و حتی صادرات را در رفع بیکاری در این مناطق، بسیار موثر دانست.
کارآفرینان در عرصه ایجاد زنجیره ارزش ورود کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه کارگروه ارتقاء اقتصادی و مشارکت های مردمی ستاد بازآفرینی استان، لزوم همکاری و هم افزایی دستگاه ها در راستای ایجاد اشتغال و ارتقاء معیشت ساکنان محلات حاشیه نشین شهرهای استان را یادآوری کرد.
وی با اشاره به اعتبارات ۵۳ میلیارد تومانی ستاد بازآفرینی استان در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته، علیرغم مشکلات مالی کشور، اعتبارات نسبتاً مناسبی در این زمینه در استان هزینه شده و به لحاظ فرهنگی و آموزشی هم اقدامات خوبی صورت گرفته اما متاسفانه اشتغال مورد نظر ایجاد نشده است.
جعفری در این خصوص افزود: محلات مختلف شهرهای استان به لحاظ بافت اجتماعی و نیاز اشتغال، تفاوت زیادی با هم دارند لذا باید اشتغال مناسب هر منطقه شناسایی و آموزش ها در راستای ایجاد اشتغال، هدفمند شوند.
معاون اقتصادی استاندار، با اذعان به اینکه بخش زیادی از بیکاری و مشاغل کاذب، مربوط به محلات حاشیه نشین است، متذکر شد: اگر نتوانیم شغل ایجاد کنیم، این مناطق به بزرگترین معظل استان تبدیل خواهند شد.
جعفری در ادامه اظهار داشت: در کردستان ظرفیت های فراوانی وجود دارد که با کمی تلاش بیشتر می توانیم تغییرات بزرگی ایجاد کنیم بنابراین لازم است تسهیلات در اختیار را به سمت و سوی ایجاد مشاغل خانگی هدایت کنیم.
وی ورود کارآفرینان به عرصه ایجاد زنجیره ارزش از آموزش تا بازاریابی و حتی صادرات را در رفع بیکاری در این مناطق، بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: ما باید راه هایی پیدا کنیم که تسهیلات به دست افرادی برسد که می توانند شغل ایجاد کنند.

بازدید [ 231990 ]
برچسب ها