شنبه 10 اسفند سال 1398

اخبار

با برگزاری مراسم اختتامیه

کارگاه آموزشی و تمرینی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کردستان به پایان رسید

کارگاه سه روزه آموزشی و تمرینی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کردستان روز چهارشنبه با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان رسید.
کارگاه آموزشی و تمرینی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کردستان به پایان رسید


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در آئین اختتامیه این کارگاه آموزشی اظهار کرد: کردستان دارای شرایطی خاص است، به گونه ای که در غرب این استان با گسل های موجود، خطر زلزله نسبتا بالا است و در شرق استان با وجود گسلهای کمتر، این خطر متوسط است.
امیر قادری افزود: البته مخاطراتی که کردستان را تهدید می کند، تنها زلزله و سیل نیست، بلکه خشکسالی و بویژه ریزگردها هم مشکلاتی است که در این استان با آنها مواجه هستیم.
معاون استاندار کردستان یادآور شد: در 50 سال گذشته در 53 درصد سالها، کردستان با شرایط خشکسالی مواجه بوده است که این نشان می دهد در این دو مقوله هم باید کارهای آموزشی و تحقیقاتی انجام گیرد و دوره هایی در این زمینه ها برگزار شود.
قادری با ابراز خشنودی از گسترس سطح آموزش ها به بدنه کارشناسی علاوه بر مدیران ارشد و میانی، تأکید کرد: آنهایی که در "صف" قرار دارند، نیاز به آموزش بیشتر دارند، چراکه بار اصلی کار برعهده آنها است.
همچنین بهنام سعیدی معاون و سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: خوشبختانه استان کردستان در برگزاری این دوره و کارگاه آموزشی منظم عمل کرد و باید آنچه در این دوره ها فراگرفته شد، منجر به کاهش خسارات و تلفات شود.
وی مدیریت بحران را مدیریت لحظه ها و ثانیه ها دانست و گفت: باید به آنچه یاد گرفته شده در این دوره عمل شود.
سعیدی با بیان اینکه سوابق کشور نشان می دهد هرساله با مخاطرات طبیعی مواجه هستیم، گفت: بنابراین انتقال مطالب فراگرفته شده به دیگران بسیار ضروری است.
وی خواستار برگزاری مانورهای شهرستانی به صورت شش ماه و یا سه ماهه در سطح استان شد.
آرتیکاس اقبال مدیرکل مدیریت بحران استان کردستان هم با بیان اینکه برای ارزشیابی نهایی از دستگاه های اجرایی هم کمک گرفتیم، گفت: مدیر بحران باید به دو موضوع آرامش و قاطعیت مجهز باشد.
در پایان این مراسم، از برگزیدگان با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد

 

 

 

اختتامیه کارگاه آموزشی و تمرینی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کردستان

برچسب ها