شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار اقتصادی و عمرانی

کارگروه تخصصی استانداردسازی استان کردستان برگزار شد

کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان روز چهارشنبه برگزار شد.
کارگروه تخصصی استانداردسازی استان کردستان برگزار شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان در این جلسه مقرر شد تحویل موقت پروژه های عمرانی در تمام ساختمانهای عمومی و دولتی منوط به تایید و صدور گواهی ایمنی آسانسور از سوی اداره کل استاندارد استان باشد.
همچنین مقرر شد جایگاه های سی ان جی سطح استان نسبت به استانداردسازی و عقد قرارداد با شرکتهای بازرسی کننده در بحث استاندارد اقدام نمایند و در صورت تخطی از این امر، گاز آنها قطع شود.
در این جلسه ضمنا مقرر شد شهربازی ها، پارکهای بازی و زمین های بازی و نیز  وسایل و تجهیزات غیراستاندارد آنها تا زمان اخذ گواهی تاییدیه از سوی اداره استاندارد قادر به ارائه خدمت نباشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت هماهنگی بیشتر میان اعضای کارگروه تصریح کرد: جلسات بیشتری باید میان نظام مهندسی، اداره استاندارد، سازمان صنعت معدن و تجارت استان و دفتر فنی استانداری کردستان برگزار شود.
امیر قادری وجود شرکت های کم تعداد بازرسی کننده در حوزه ایمنی و استاندارد را قابل قبول ندانست و تاکید کرد باید تعداد شرکتهای ارائه دهنده در حوزه بازرسی آسانسور در سطح استان افزایش یابد.
وی افزود: با این کار از یک سو از توان و تخصص مهندسان جوانی که در این زمینه تحصیل کرده اند استفاده و اشتغالزایی خواهد شد و از سوی دیگر به موضوع ایمنی و حفظ جان مردم که بسیار مهم است توجه جدیتر خواهد شد.

برچسب ها