دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان

کارگروه های اقتصادی درصدد به حداکثر رساندن تولید در کردستان هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت:کارگروه های اقتصادی درصدد به حداکثر رساندن تولید در کردستان هستند.
کارگروه های اقتصادی درصدد به حداکثر رساندن تولید در کردستان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛حسین فیروزی صبح امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به اینکه خدمات یکی از بخش های مهم در استان است، اظهار داشت: ۶۳ درصد ارزش افزوده و تولید ناخالص داخلی و ۵۴ درصد اشتغال استان مربوط به بخش خدمات است لذا باید توجه ویژه ای به این بخش داشته باشیم.
وی افزود: در سال رونق تولید مجموعه برنامه هایی که کارگروه های اقتصادی استان دنبال می کنند شامل کمک به حداکثر رساندن تولید و اشتغال واحدهای موجود و کمک به افزایش ظرفیت واحدهایی که کمتر از ظرفیت کار می کنند، است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان اضافه کرد: کمک به فعال کردن واحدهای تعطیل به شرط اینکه مجموعه الزامات مورد نیاز برای فعال کردن واحد استفاده از چون تکنولوژی و تجهیزات به روز، از دیگر برنامه های اقتصادی استان است.
وی ایجاد واحدهای جدید صنعتی و اشتغالزایی را در دستور کارگروه های اقتصادی استان عنوان کرد و گفت: در راستای رونق تولید به کمک کارآفرینان، سرمایه گذاران و مدیران واحدهای تولیدی نیاز داریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با تاکید بر اینکه بانک ها برای تامین مالی مورد نیاز واحدها همکاری بیشتری داشته باشند، یادآور شد: دستگاه های اداری و دولتی هم باید کمک کننده مجموعه واحدهای تولیدی باشند و زمینه فعالیت بیشتر آنها را فراهم کنند.
فیروزی با بیان اینکه در جلسه امروز به بخشی از این موضوع از جمله تامین سرمایه در گردش چند واحد تولیدی پرداخته شد، تاکید کرد: دستور کار بعدی هم بررسی وضعیت واحدهای تولیدی گروه سما که از سال ۹۲ تعطیل شدند و قبل از آن هم زیاد فعال نبودند، بود.
وی در پایان اظهار داشت: سعی کردیم مشکلات سه واحد از این مجموعه هفت واحدی که توجیه اقتصادی دارد را برطرف کنیم تا به چرخه فعالیت بازگردند.

بازدید [ 254334 ]
برچسب ها