یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

کالاهای اساسی و استراتژیک به اندازه کافی تامین شده است/ راه‌های سو استفاده افراد سود جو در خرید گندم بسته شود

استاندار کردستان خواستار بسته شدن راه‌های سو استفاده افراد سود جو در موضوع خرید گندم شد و به مردم استان اطمینان خاطر داد در تامین کالاهای اساسی در کشور و استان هیچ مشکلی وجود ندارد.
کالاهای اساسی و استراتژیک به اندازه کافی تامین شده است/  راه‌های سو استفاده افراد سود جو در خرید گندم بسته شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مراد نیا در چهارمین جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان کردستان گفت: کالاهای استراتژیک در کشور به اندازه کافی تامین شده است و حتما طی روزهای آینده قیمت‌ها به نسبت متعادل تر خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود به وضعیت مطلوب استان در سال زراعی جاری در تولید گندم اشاره کرد و افزود: طبق گزارش‌ها استان کردستان امسال می تواند رتبه دوم کشوری را در تولید گندم به خود اختصاص دهد که این مسئله نقش مهمی در تولید ثروت استان خواهد داشت.

مرادنیا همچنین خواستار بسته شدن راه‌های سو استفاده دلالان در خرید گندم از کشاورزان شد و گفت: تلاش شود که هم خرید گندم و هم پرداخت بهای آن به موقع به کشاورزان انجام شود.

وی افزود؛ سازمان پایانه ها و حمل ونقل جاده‌ای استان تدابیر لازم را برای حمل به موقع گندم بیندیشد تا موجبات آسودگی خاطر کشاورزان فراهم شود.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به افزایش قیمت برخی اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم نیز اشاره کرد و گفت: برخی از کالاها تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته اند که بعضی کالاها همسان با کشور است اما در کل نباید قیمت اجناس در استان بیش از میانگین کشور باشد.

وی به شرایط حساس کشور در حال حاضر نیز گریزی زد و خواستار نظارت بیشتر دستگاه‌های نظارتی و افزایش بازرسی‌ها در بازار استان شد.
استاندار کردستان در ادامه به افزایش قیمت مرغ و فاصله ۵۰۰ تومانی هر کیلو مرغ با میانگین کشوری  اشاره کرد و گفت: بی شک این حاشیه سود نصیب دلالان می شود که باید کمیته‌ای برای بررسی و رصد این موضوع تشکیل شود تا اجحافی در حق مصرف کنندگان صورت نگیرد.

بازدید [ 48279 ]
برچسب ها