شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

کردستانی‌ها به موسیقی عشق می ورزند

استاندار کردستان گفت: مردم کردستان به موسیقی عشق می ورزند و با هنر زندگی می کنند.
کردستانی‌ها به موسیقی عشق می ورزند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا شامگاه پنجشنبه در دیدار با اعضای شورای عالی خانه موسیقی ایران در سنندج با بیان این مطلب اظهار داشت: مردم نجیب کردستان دارای توانایی ها و استعدادهای بی نظیر هنری هستند و علاقه خاصی به موسیقی دارند و این امر با زندگی آنها عجین شده است.

وی افزود: با توجه به علاقه مردم کردستان به موسیقی ما آمادگی داریم تا شرایط لازم برای توسعه زیرساختهای فرهنگی و هنری به ویژه در بخش موسیقی برای هنرمندان کردستانی مهیا کنیم.

مرادنیا ادامه داد: با برنامه ریزی های به عمل آمده برای توسعه امکانات و فضاهای فرهنگی و هنری در استان اعتبارات مورد نیاز تخصیص داده می شود و با جدیت توسعه این بخش مدنظر قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: برای رفاه حال علاقمندان و هنرمندان در آینده نزدیک خانه موسیقی در استان کردستان احداث می شود.

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: حمایت و تامین اعتبارساخت چند سریال فاخر از جمله سنجرخان، مستوره اردلان و امیر نظام گروس برای معرفی چهره های نامدار کردستان به دیگر نقاط کشور از دیگر اقدامات صورت گرفته در مورد حمایت از بخش هنری و فرهنگی در استان است.

وی خطاب به اعضای شورای عالی خانه موسیقی ایران گفت: جوانان هنرمند و با استعداد کردستانی نیازمند استفاده از تجربیات شما به عنوان ذخایر ارزشمند موسیقی کشور و نیز دیگر هنرمندان فاخردر دیگر زمینه های هنری هستند و ما آمادگی لازم را برای همکاری با این شورا برای آموزش جوانان کردستانی داریم.

استاندار کردستان تاکید کرد: امیدواریم هنرمندان فاخر کشور برای تسهیل درمسیر رشد و تعالی جوانان و نوجوانان هنرمند کردستانی همکاری و آموزشهای مورد نیاز را به آنها ارائه دهند.

مرادنیا اظهارداشت: نامگذاری میدانها و خیابانها به نام هنرمندان و بزرگان و چهره های مشهور و نامدار هنری و فرهنگی کردستان با همکاری شوراهای اسلامی و شهرداری های تابعه استان انجام می شود.

وی در پایان گفت: در راستای ثبت برنامه های مراسم نوروز بنام استان کردستان همه تلاش خود را انجام خواهیم داد.

بازدید [ 756162 ]
برچسب ها