شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار

کردستانی‌ها پیشتاز امور خیر و نوع‌دوستی در کشور هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مدیریت استاندار کردستان: کردستانی‌ها پیشتاز امور خیر در کشور هستند و ملتی که عقل و احساساتش با هم کار می کنند ملتی پیشتاز و دارای ارزش های والا هستند.
کردستانی‌ها پیشتاز امور خیر و نوع‌دوستی در کشور هستند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در مراسم افتتاح همراه سرای شماره 2 مرکز پزشکی بیمارستان توحید سنندج اهدایی مرحوم حاج زین الدین قاسمی از خیرین حوزه سلامت استان کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: ما قدردان خانواده حاج زین الدین قاسمی و همه خیرینی که در استان کردستان در انجام امور خیریه و خدمت به مردم کردستان گام برمی دارند هستیم.

وی افزود: کردستانیها همواره نشان داده اند نوعدوست و خیر هستند و آمار و اعداد گواه این مطلب است که آنها با وجود تنگناهای اقتصادی و مشکلات مالی همیشه پیشتاز امور خیریه هستند و با همه وجود داشته ها و اموال خود را برای امور خیریه بکار می گیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان خاطر نشان کرد: اگر میانگین ثروت و دارایی مردم استان کردستان را با سایر استانهای کشور مقایسه کنیم در واقع میانگین ثروت کردستانهای پایین تر از دیگر استانها می باشد ولی در امور خیر پیش قدم هستند و میزان کارهای خیرخواهانه از میانگین بسیار از استانهای همجوار و دیگر مناطق کشور بالاتر است.

وی تصریح کرد: در زندگی هر فردی عقل حکم می کند تا برای امرار معاش و تامین نیازمندیهای خانواده خود تلاش کرده و زندگی مناسبی داشته باشد ولی آموزهای دینی اسلام نیز تلاش می کند تا فردی از نظر احساس و عواطف قلبی نیز به کمک به همنوعان خود بشتابد و منشاء امور خیر باشد که مرحوم زین الدین قاسمی نمونه ای از این افراد والاست که موجب افتخار و سربلندی کردستان می باشد.

فیروزی ادامه داد: امورات خیر خواهانه افراد خیر به ما نشان می دهد که بین عقل و احساس باید نزدیکی بیشتری باشد تا زمینه کمک به همنوعان فراهم شده و ارزشهای متعالی انسانی در جامعه نهادینه شود.

وی اظهار داشت: در حقیقت تا عاطفه نباشد هیچ ملتی رشد نمی کند هر چند که عقل نیز به درستی کار کند. باید بین عقل و عاطفه رابطه برقرار شود تا ارزش های انسانی و همنوع دوستی به حد اعلای خود برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ابراز داشت: مردم کردستان  با حضوی بی نظیر در کمک به مردم مناطق زلزله زده اخیر در استان کرمانشاه دوباره نشان دادند که در هماهنگ کردن عقل و احساس خود و کمک به همنوعان پیشتاز و سرآمد هستند و در ساعتهای اولیه زلزله به یاری مردم مصیبت زده کرمانشاه شتافتند.

وی تاکید کرد: کردستانیها در این حادثه نیز یکبار دیگر سرمایه های اجتماعی، برادری، همدلی و نوع دوستی ما را تقویت کردند و لزوم توجه به سرمایه های ارزشمند اجتماعی را به ما یادآوری کردند.

فیروزی گفت: ملتی که عقل و احساساتش با هم کار می کنند ملتی پیشتاز و دارای ارزش های والا هستند.

وی افزود: ساخت این همراه سرا خود نمونه ای بارز از حس نوع دوستی است که افرادی احساس کرده اند که بیماران و همراهان آنها که برای امور درمانی به بیمارستانها و مراکز درمانی مراجعه می کنند نیازمند سرپناه بوده و باید دغدغه اصلی بیماران و خانواده هایشان فقط درمان باشد و مشکلی از لحاظ اسکان نداشته باشد. خود نمونه بارز از ارزش های متعالی انسانی و اخلاقی است که بایستی قدردان آنها باشیم.

فیروزی اذعان داشت: مردم کردستان به حق ثابت کرده اند که دارای ویژگی منحصر بفرد روحیه کمک به همنوع هستند که این سرمایه  معنوی بی نظیری برای مردم کردستان است که باید قدر آن را بدانیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: پزشکان و متخصصان بهداشت و درمان و کلیه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان سرمایه های گرانقدر ما می باشند و قدردان زحمات آنها هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری در پایان  گفت: خیرین و به خصوص خیرین حوزه سلامت که با کمک به مردم در این مسیر صادقانه گام بر می دارند وظیفه خطیر بر عهده داشته و ما به نوبه خود از زحمات و تلاشهای آنها قدردانی می کنیم.

فیروزی در پایان گفت: همه ما باید بدانیم که خدمت به مردم از مهمترین وظایف ماست و باید صادقانه در خدمت مردم باشیم و نیز از هرگونه سرمایه گذاری خیرین در امور مختلف و به ویژه حوزه سلامت با تمام وجود تقدیر و سپاسگزاری می کنیم.

 

 

 

 

برچسب ها