یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار:

کردستان آماده است نقش بیشتری در تولید علم، ثروت و توسعه کشور ایفا کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اشاره به ارتقاء شاخص های توسعه انسانی اظهار داشت: این شاخص ها نویدبخش آن است که کردستان آماده است نقش بیشتری در تولید علم، ثروت و توسعه کشور ایفا کند.
کردستان آماده است نقش بیشتری در تولید علم، ثروت و توسعه کشور ایفا کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در افتتاحیه جلسه تخصصی کمیته استانی استانداران ادواری کردستان اظهار داشت: اقتصاد فرهنگ و هنر کردستان به توسعه اقتصاد کشور کمک خواهد کرد و در همگرایی ملی نیز تاثیرگذار خواهد بود. 
وی در ادامه یادآور شد: پیش از انقلاب تنوعی در اقتصاد استان وجود ندارد، محصولات کشاورزی و باغی محدود بود و خبری از پرورش طیور نبود اما امروز تنوع محصولات باغی، تولید ۸ هزار تن شیلات که با توجه به دانش و منابع آبی موجود در استان قابلیت افزایش به ۲۰ هزار تن را دارد و ۷۵۰ واحد مرغداری از جمله قابلیت های حوزه کشاورزی استان است. 
فیروزی در خصوص حوزه صنعت نیز اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰ واحد بالای ۱۰۰ نفر اشتغال، در استان فعال است که ۵ مورد آن در ۲ سال و نیم اخیر به بهره برداری رسیده است. 
وی همچنین به جذب همه اعتبارات اشتغالزایی استان از جمله جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی بیش از سهم ۱۳۰ میلیاردی استان و به مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان اشاره کرد. 
معاون اقتصادی استاندار با ابراز خرسندی نسبت به افزایش و شتاب خوب  تنوع بخشی در حوزه اقتصادی، از تشکیل ۱۵ نهاد دانش بنیان طی یکسال و نیم گذشته خبر داد و آنرا نوید بخش توسعه اقتصادی استان عنوان کرد.

بازدید [ 592458 ]
برچسب ها