چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار انتخابات

خوش‌اقبال:

کردستان آماده برگزاری انتخابات است / تامین سلامت انتخابات اولویت مجریان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان آماده برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هستند، گفت: تامین سلامت و امنیت انتخابات اولویت مجریان است و انجام آن با جدیت در دستور کار قرار دارد.
کردستان آماده برگزاری انتخابات است / تامین سلامت انتخابات اولویت مجریان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان:
حسین خوش‌اقبال روز شنبه در جلسه ستاد انتخابات کردستان اظهار داشت: این ستاد با بسیج همه امکانات تلاش می‌کند زمینه حضور گسترده مردم را فراهم کند چون داور نهایی در انتخابات، رای و خواست مردم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال انتخابات گام دوم انقلاب، قانون‌مداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است، اضافه کرد: سعی می کنیم تا زمینه گفتگو میان آحاد مردم و مسئولان به خوبی فراهم شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: برگزاری انتخابات در سطح ملی و استانی با رعایت قانون و قانونگرایی،  بی‌طرفی، اجرای عدالت و حفظ امانت داری در خصوص صیانت از آرای مردم و نامزدهای انتخابات در دستور کار مجریان است.

خوش‌اقبال افزود: مقدمات برگزاری انتخابات در استان فراهم و کلیات زمانبندی برنامه این رویداد سیاسی ابلاغ شده ضمن اینکه از ۱۰ آذر با دستور وزیر کشور ثبت نام از داوطلبان و تشکیل هیات‌های اجرایی شروع می‌شود.

وی تاکید کرد: سیاست‌های کلی انتخابات تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری، به عنوان سند بالادستی و ملاک عمل ما در این امر مهم و انتخابات پیش رو در دوم اسفند است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: نامزدهای انتخابات نیز باید عمل به قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند، چرا که با تخلف انتخاباتی آنان برابر قانون برخورد خواهد شد.

خوش‌اقبال اظهار داشت: باید به گونه‌ای عمل شود که تمام گروه‌ها و سلایق مختلف که در کشور حضور دارند و در چارچوب قانون اساسی فعالیت می‌کنند، در انتخابات حضور یابند تا زمینه مشارکت پرشور مردم فراهم شود.

وی افزود: در شرایط حساس کشور و جنگ تحریمی، تحمیلی اقتصادی موظف هستیم شرایطی را فراهم کنیم که مردم با حضور در پای صندوق‌های رای و مشارکت گسترده، زمینه یاس و ناامیدی دشمنان را فراهم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اضافه کرد: براساس ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند در امر برگزاری این رویداد با استانداران، فرمانداران و بخشداران همکاری کنند و این موضوع به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

خوش‌اقبال با اشاره به اینکه تاکنون هفت جلسه ستاد انتخابات استان برگزار شده است، گفت: جلسات و تشکیل کمیته‌های عضو ستاد در موعد مقرر انجام و یک جلسه مشترک ستاد انتخابات با رئیس هیات نظارت استان در راستای تعامل و همکاری بیشتر نیز برگزار شده است.

استان کردستان با پنج حوزه انتخابیه دارای ۶ نمانیده در مجلس شورای اسلامی است.

 یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

بازدید [ 616683 ]
برچسب ها