شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

کردستان آماده صدور خدمات فنی و مهندسی به سلیمانیه

استاندار کردستان با اشاره توانمندی های غراوان بخش خصوصی و دولتی کردستان در حوزه خدمات فنی و مهندسی، بر آمادگی صدور این خدمات به سلیمانیه تاکید کرد.
کردستان آماده صدور خدمات فنی و مهندسی به سلیمانیه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشست معرفی توانمندی های فنی و مهندسی کردستان که با حضور استاندار سلیمانیه در استانداری کردستان برگزار شد، ابراز امیدواری کرد نتیجه این نشست ها اجرایی شود و به همکاری های هرچه بیشتر میان دو طرف بیانجامد.
وی اظهار داشت: مجموعه های مختلف چه در بخش خصوصی و چه دولتی، توانمندی های خاص خود را دارند و می توانند در سلیمانیه کار کنند.
مرادنیا در این خصوص به عملکرد مناسب بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و همچنین گازرسانی روستایی در استان اشاره کرد و توانمندی ها را یادآوری کرد.
استاندار کردستان از اعلام آمادگی بانک ملی برای تاسیس شعبه در سلیمانیه خبر داد و بر لزوم تقویت روابط بانکی میان کردستان ایران و سلیمانیه اقلیم کردستان عراق تاکید کرد.
وی با اذعان به اینکه در ایران برای سرمایه گذاران خارجی و همچنین بحث صادرات، تضمین داریم؛ از استاندار سلیمانیه نیز خواست چنین تصامین برای سرمایه گذاران و صادرکنندگان کردستانی داشته باشند.
مرادنیا با یادآوری اینکه مراودات دوطرف از حالت سنتی خارج شده و شکل مدرن تر به خود گرفته، افزود: اگر در همکاری ها، قوانین بین المللی رعایت شود و کارها طبق اصول پیش برود، موفق خواهیم شد.
استاندار کردستان در پایان تاکید کرد: به منظور پیگیری اجرای تفاهم نامه های منعقده در این سفر، لازم است کمیته مشترکی تشکیل شود و هر ماه گزارشی از روند اجرای تفاهم نامه، ارائه شود.

بازدید [ 401565 ]
برچسب ها