دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

رحمانی فضلی وزیر کشور در شورای توسعه استان کردستان مطرح کرد:

کردستان از استانهای دارای اولویت برای توسعه است/کردستان از شرایط تحریم فرصت خلق خواهد کرد/اساس قدرت کشور تکیه به مردم است/اقدامات قابل توجهی در شورای توسعه استان انجام شده است

وزیر کشور استان کردستان را از جمله استان های دارای اولویت برای توسعه برشمرد و به صراحت گفت در این استان اقدامات قابل توجهی در حوزه زیرساخت ها و مسائل عمرانی با تلاش همه مدیران صورت گرفته است.
کردستان از استانهای دارای اولویت برای توسعه است/کردستان از شرایط تحریم فرصت خلق خواهد کرد/اساس قدرت کشور تکیه به مردم است/اقدامات قابل توجهی در شورای توسعه استان انجام شده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛
دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی که امروز اول آذر ماه به سنندج سفر کرده است، در هشتمین جلسه شورای توسعه استان کردستان که همزمان با هفته وحدت تشکیل شد، با بیان اینکه استان کردستان به سبب برخی عقب ماندگی های گذشته، دارای اولویت برای توسعه است گفت: هنگام تصدی مسؤولیت وزارت کشور خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و گفتم که سه استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و کردستان را باید به صورت ویژه در مباحث توسعه ای پیش ببریم که مورد موافقت ایشان قرار گرفت و رئیس جمهور محترم نیز این موضوع را تایید کردند.
وی ادامه داد: بر همین اساس در این سه استان کمیته هایی برای توسعه شکل گرفت که استان کردستان تاکنون از پیشرفت مناسب تری نسبت به دو استان دیگر برخوردار است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه بنابر اعلام مسئولان و آمارهای موجود کارهای بسیار خوبی در استان به نتیجه رسیده است گفت: نظام برنامه ریزی و به تبع آن بودجه ریزی ما مشکل دارد و بر همین اساس، برای غلبه بر مشکلات، ضروری است اختیارات استان ها افزایش پیدا کند، که این امر بی گمان بر سرعت توسعه در مناطق مختلف خواهد افزود.
وزیر کشور در ادامه سخنان خود به علاقه قلبی خود به کردستان و مردمان این دیار نیز اشاره کرد و گفت: تشکیل شورای توسعه استان، یک اقدام خارج از روال و عرف اداری است و همه تلاش ما در این شورا سرعت بخشی به روند توسعه در استان کردستان است.
دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در فراز دیگری از سخنان خود در شورای توسعه استان کردستان به دور جدید تحریم های ناعادلانه دشمنان علیه مردم بزرگ ایران اشاره کرد و اظهار داشت: مناطق مختلف کشور از جمله استان کردستان از شرایط تحریم، فرصت خلق خواهند کرد و باید برای تحقق این مسؤولیت آماده باشند.
 رحمانی فضلی ایجاد فضای امیدواری در جامعه را یک امر مهم و حیاتی دانست و گفت: کارهای مهم و قابل توجهی در استان انجام شده و همه به نحوی در انجام آن دخالت داشته اند و معتقدم باید به شکلی سخن گفت که در مردم امید ایجاد شود.
وی با بیان اینکه حرکت و امیدواری باید در جامعه نهادینه و از شرایط دشوار کنونی کشور با سربلندی عبور کنیم گفت: ما در ۴۰ سال گذشته، به دفعات با شرایط سخت مواجه بوده ایم اما کشورمان هم اکنون در سطح جهانی در موضع قدرت قرار دارد و به جز برخی، بسیاری از  کشورها، حتی برخی متحدین آمریکا، برای مقابله با ایران، آمریکا را همراهی نمی کنند.
رحمانی فضلی در ادامه به تحلیل های غیر منصفانه برخی افراد برای مذاکره با آمریکا نیز اشاره کرد و افزود: آمریکا یک کشور عهد شکن است و به هیچ معاهده ای پایبند نیست و خروج آمریکا از برجام، مصداق  کاملا روشن و واضح این عهد شکنی هاست.
وزیر کشور اساس قدرت جمهوری اسلامی را در تکیه به مردم دانست و اظهار کرد: ما به هر اندازه برای مردم کار کنیم کم است ومردم باید بدانند که مسئولان صادقانه برای آنان در تلاش هستند.
رحمانی فضلی در ادامه به وحدت مردم ایران و اتحاد همه قومیت ها در حراست از ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: معتقدم دو عنصر ایرانیت واسلامیت همه مردم کشور را برای همیشه متحد نگاه خواهد داشت و از بابت واگرایی، نگرانی وجود ندارد.
وی در خاتمه سخنان خود ضمن تبریک مجدد ماه پر برکت ربیع الاول و هفته وحدت ابراز امیدواری کرد همگان در هر مسئولیتی که هستند بتوانند خدمت به مردم را همچون یک امر متعالی مد نظر داشته و درک درستی از آموزه های دینی داشته باشند.

بازدید [ 18867 ]
برچسب ها