چهار شنبه 15 مرداد سال 1399

اخبار

نهاوندیان؛

کردستان از منظر ملی و دید استراتژیک برای کشور مهم است/ لزوم فراخوان ملی و بین‌المللی برای جذب سرمایه‌گذار در بخش معدن کردستان/ کردستان در اولویت برنامەهای توسعەای کشور قرار دارد

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد که کردستان از منظر ملی و دید استراتژیک برای کشور مهم و حایز اهمیت است.
کردستان از منظر ملی و دید استراتژیک برای کشور مهم است/ لزوم فراخوان ملی و بین‌المللی برای جذب سرمایه‌گذار در بخش معدن کردستان/ کردستان در اولویت برنامەهای توسعەای کشور قرار دارد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ محمد نهاوندیان در جلسه نشست دولت وبخش خصوصی استان کردستان
شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را مبدا بسیاری از اصلاحات اقتصادی دانست و اظهار داشت: این تعامل و نهادسازی، یک زمانی برای ما آرزو بود اما امروز یک روال جدی و تاثیرگذار است. 
معاون اقتصادی رییس جمهور، خاطرنشان کرد: توسعه کردستان نه فقط از منظر استانی و برای مردم کردستان، بلکه از منظر ملی و از دید استراتژیک بسیار مهم است و به عنوان استانی مرزی با سرمایه عظیم فرهنگی و اجتماعی، در اولویت برنامه های توسعه ای کشور قرار دارد. 
وی با اشاره به اینکه در کردستان در همه محورها قدم های خوبی به جلو برداشته شده، مساله تخصیص آب و توسعه کشاورزی و تبدیل ۹۶ هزارهکتار اراضی دیم به آبی را بسیار مهم خواند و گفت: موضوع تصویب بودجە برای اجرایی شدن این طرحح را پیگیری و به تصویب خواهیم رساند.
نهاوندیان با اشاره به ظرفیت های معدنی کردستان، اظهار داشت: سرمایه گذاران بخش معدن باید مشوقی داشته باشند که بدانند اینجا یک گام جلوتر است و یک اولویت دارد. 
وی پیشنهاد کرد فراخوان ملی و بین المللی برای جذب سرمایه گذار در بخش معدن استان داده شود و کردستانی های غیر مقیم می توانند در سرمایه گذاری و توسعه استان نقش مهمی ایفا کنند. 
نهاوندیان عنوان کرد؛ سیاست دولت سیاست پنجره واحد است که در بخش صنعت ایجاد شده و لازم است در بخش معدن هم پنجره واحد ساماندهی شود تا معدنکاران هم برای انجام کارهای خود به یکجا مراجعه کنند.
معاون اقتصادی رییس جمهور در ادامه به جاذبه های فراوان گردشگری در کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: ایران میزبان اجلاس گردشگری سال ۲۰۲۰ است و ما آمادگی داریم درخواست میزبانی کردستان از این اجلاس را دریافت کنیم اما باید زیرساخت های گردشگری استان ارتقاء یابد. 
وی بر تلاش برای کاهش ریسک سرمایه گذاری تاکید و خاطرنشان کرد: همه دسیسه ها و تحریم های اقتصادی برای این است که می خواهند ریسک سرمایه گذاری در ایران را بالا ببرند. 
نهاوندیان یکی از مهمترین راه های پایین آوردن ریسک سرمایه گذاری را مقابله با فساد عنوان و تاکید کرد: سرمایه گذار واقعی باید احساس کند که همه دستگاه های قضایی، اجرایی و نظارتی حامی او در راه ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی هستند. 
وی با یادآوری کاهش تورم و افزایش رشد اقتصادی در سال های ۹۲ تا ۹۶ افزود: ما در اقتصاد، علائم برگشت به مسیر رشد و ثبات را ملاحظه می کنیم. 
معاون اقتصادی رییس جمهور در پایان صحبت های خود تاکید کرد: کردستان با توجه به سرمایه هایی کە دارد و مهمترین آن سرمایه های فرهنگی و اجتماعی است، باید در افق ۱۰ ساله پیش رو به یکی از استان های پیشرو تبدیل شود.

بازدید [ 11400 ]
برچسب ها