پنج شنبه 2 خرداد سال 1398

اخبار

کردستان استعدادهای فراوانی در رشته های مختلف ورزشی دارد

استاندار کردستان در دیدار صمیمی وزیر محترم ورزش و جوانان با روسا، نوابین و دبیران هیات های ورزشی استان، گفت: کردستان به دلیل موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی خاص، استعدادهای فراوانی در رشته های مختلف ورزشی دارد.
کردستان استعدادهای فراوانی در رشته های مختلف ورزشی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در این خصوص با استناد به سخنان مدیرکل ورزش و جوانان استان، خاطرنشان کرد: ورزشکاران مستعد کردستانی در ورزش های انفرادی، رزمی، تیمی و جمعی در سال 95 در مجموع 636 مدال ملی و 60 مدال بین المللی کسب کرده اند.

وی در ادامه به تشریح 3 پارامتر موثر در توسعه ورزش استان پرداخت و گفت: یکی از این مباحث، زیرساخت های ورزش استان است که اگر همه 140 پروژه استان که تاکنون 90 پروژه آن به بهره برداری رسیده، آماده شود بازهم به میانگین کشوری نمی رسیم.

زاهدی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به میانگین کشوری به حمایت وزارت ورزش نیازمندیم و امیدواریم با بهره گیری از سهم 47 صدم درصدی ارزش افزوده که برای کمک به ورزش در نظر گرفته شده بتوانیم ورزش استان را ارتقاء دهیم.

استاندار کردستان همچنین نبود اسپانسر برای ورزش استان را مشکلی اساسی برای ورزش استان دانست و افزود: متاسفانه در بحث اقتصاد ورزش و اقبال سرمایه گذاران به حمایت از ورزشکاران استان، در رتبه 30 ام قرار داریم و همین امر سبب شده تا تیم ها و ورزشکاران ما برای اعزام به مسابقات با مشکل مواجه باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به اقدامات آغاز شده از سوی دولت و سیاست های تشویقی در نظر گرفته شده برای اسپانسرهای ورزشی، قطعاً در آینده وضعیت بهتری را شاهد خواهیم بود.

زاهدی ثبات مدیریت در اداره کل ورزش و جوانان را سومین پارامتر عنوان کرد و گفت: در بدو ورود به استان متوجه شدم که هر 7 یا 8 ماه یکبار، مدیرکل استان تغییر کرده و این امر یکی از مشکلات ورزش استان بود اما طی 3 سال گذشته ثبات مدیریتی موجب بهبود شرایط شده است.

وی در ادامه سخنان خود به حوزه جوانان اشاره و اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد در این حوزه به لحاظ کمی تقریبا بیش از 5/2 برابر نسبت به سال 92 رشد داشته اند و به لحاظ کیفی نیز روند روبه رشدی داشته اند.

استاندار کردستان در پایان خاطرنشان کرد: در استانی که درآمد سرانه آن از میانگین کشوری کمتر است، با اهتمامی که جوانان در سازمان های مردم نهاد دارند، فعالیت های خوبی صورت گرفته اما نیازمند کمک و توجه بیشتری هستند.

برچسب ها