دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار کردستان:

کردستان باید به یک کارگاه بزرگ راهسازی تبدیل شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به نیاز کردستان به توسعه زیرساخت های ارتباطی، گفت: کردستان باید به یک کارگاه بزرگ راهسازی تبدیل شود.
کردستان باید به یک کارگاه بزرگ راهسازی تبدیل شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
شهرام ملکی در افتتاحیه جلسه تخصصی کمیته استانی استانداران ادواری کردستان اظهار داشت: راه، مولفه موثری در توسعه است که در کردستان ۲ مقوله راه های روستایی و ارتقاء راه های اصلی به بزرگراه اولویت های اصلی استان هستند.
وی در این خصوص اظهار داشت: در سال ۹۵ سهم کردستان از ۱۹۱ هزار کیلومتر راه روستایی ۶هزار و ۹۸ کیلومتر بود که میزان برخورداری ۴۴ درصدی استان نسبت به ۶۵ درصد کشور فاصله زیادی را نشان می داد.
ملکی افزود: برای رسیدن به میانگین کشوری به ۱۵۰۰ کیلومتر راه روستایی و حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشتیم و این در شرایطی بود که سایر استان ها نیز در راستای ارتقاء راه های روستایی تلاش می کنند.
وی ادامه داد: اولین گام مهم در این خصوص، اختصاص ۲۰ درصد از اعتبارات استانی به ساخت راه های روستایی بود که در نتیجه از لحاظ عملکردی ۲۶۵ کیلومتر راه به صورت صددرصدی با اعتبار۱۱۰ میلیارد تومان ساخته شد که سهم استان را به ۴۸ درصد ارتقا داد.
معاون عمرانی استاندار، ارتقاء راه های استان از راه اصلی به بزرگراه را دیگر اولویت مهم استان عنوان کرد و گفت: اتمام پروژه های نیمه تمام و آغاز پروژه های جدید به عنوان ۲ اولویت مهم این حوزه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: کریدور شمال - جنوب، راه ارتباطی شرق به غرب استان، مسیر سنندج - همدان، جاده سنندج - مریوان، راه آهن سنندج - همدان و فرودگاه سقز از جمله پروژه های نیمه کاره استان بود که علیرغم اعتبارات ضعیف، اقدامات خوبی در پیشبرد عملیات ساخت آنها صورت گرفته است.
ملکی خاطرنشان کرد: کردستان باید به یک کارگاه بزرگ راهسازی تبدیل شود.

بازدید [ 436791 ]
برچسب ها