چهار شنبه 15 مرداد سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار:

کردستان بە یک کارگاە بزرگ راهسازی تبدیل شدە است/ جاده سنندج مریوان تا پایان سال مالی ۹٨ به بهره برداری می‌رسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اعلام کرد کردستان در دولت تدبیر و امید به یک کارگاه بزرگ راهسازی تبدیل شده و اقدامات بسیار مهمی در این حوزه انجام شده است.
کردستان بە یک کارگاە بزرگ راهسازی تبدیل شدە است/ جاده سنندج مریوان تا پایان سال مالی ۹٨ به بهره برداری می‌رسد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
شهرام ملکی که مدیریت اداره کل راه وشهرسازی را نیز طی سه سال گذشته در اختیار داشت در مراسم معارفه مدیر این دستگاه گفت؛ در آغاز بکار خود در سال ۹۵ به تعریف راه در توسعه استان و نقش محوری آن پرداختیم و در اولین قدم کنترل و رصد میزان راه استان به نسبت کشور و استان های دیگر بود.
وی در خصوص راه های روستایی و وضعیت آن گفت: از شش هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی تنها دو هزار و ۶۳۱ کیلومتر آسفالته بود که با ۴۳ درصددر رتبه ۳۱ کشور قرار داشتیم.
ملکی افزود: برای جبران این فاصله در آغاز هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی را به مناقصه گذاشتیم که این امر مستلزم اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی بود.
وی ارتقا راه های اصلی استان به بزرگراهی را گام دیگر در توسعه راه های کردستان ذکر کرد و گفت: رتبه کردستان در سال ۹۵ در بخش بزرگراهی ۲۷ کشور بود و برای رسیدن به میانگین کشور به رقمی بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیاز داشتیم.
وی افزود: امروز در استان کردستان ۳۰۵ کیلومتر بزرگراه داریم که ۱۲۷ کیلومتر آن طی سه سال گذشته ایجاد شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکە علیرغم کمبود اعتبارات پروژە های راهسازی همچنان فعال هستند گفت: امیدواریم با اعتبارات تخصیص یافته جاده سنندج به مریوان که از مطالبات جدی مردم است تا پایان سال مالی ۹٨ به اتمام برسد.
ملکی همچنین گفت: چهار خطه کردن گردنه صلوات آباد سنندج نیز که خواسته مردم بود به پیمانکاران واگذار و امیدواریم تا پایان سال جاری تمام شود.
وی توانمند سازی سکونتگاه های غیر رسمی و تعیین تکلیف مسکن مهر در استان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم امسال و با همکاری دستگاه های خدمات رسان پروژه مسکن مهر تعیین تکلیف و به متقاضیان واگذار شود.
ملکی یکی دیگر از وظایف راه و شهرسازی را احداث ساختمان های دولتی ذکر کرد و اظهار داشت: در سال ۹۴ هزار و ٨۱۰ تخت بیمارستانی بود که با بهره برداری دو بیمارستان دهگلان و بانه و بهره برداری بیمارستان سقز در آینده نزدیک به دو هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی خواهد رسید.

بازدید [ 35511 ]
برچسب ها