دو شنبه 20 مرداد سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان:

کردستان جشن‌های نوروز را متفاوت برگزار می‌کند/از ظرفیت سمن‌ها در جشن‌ها استفاده خواهد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه جشنهای نوروز 1397 در کردستان متفاوت برگزار خواهد شد، تأکید کرد: این جشنها مردم محور و با استفاده از ظرفیت سمن ها برگزار می شود و دولت، کار سیاستگذاری و برنامه ریزی را برعهده خواهد داشت.
کردستان جشن‌های نوروز را متفاوت برگزار می‌کند/از ظرفیت سمن‌ها در جشن‌ها استفاده خواهد شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان،
مهندس امیر قادری روز دوشنبه در جلسه کمیته برگزاری جشنهای نوروزی استان که با حضور اعضای کمیته، شهرداران مراکز شهرستانهای استان و دستگاه های فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: کردستان بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، استانی فرهنگی است و استاندار محترم نیز به درستی تشخیص داده که باید از ظرفیت فرهنگی استان بیشتر بهره بگیریم.
وی افزود: شهرداریها به عنوان یک نهاد عمومی در برگزاری جشن های نوروزی پیشتاز باشند و در برگزاری این جشنها، باید هم شور و نشاط به جامعه تزریق شود و هم ظرفیت های گردشگری، تاریخی، طبیعی و فرهنگی به گردشگران معرفی و در این زمینه برندسازی کنیم.
معاون عمرانی استاندار کردستان با یادآوری نامگذاری کردستان به عنوان استانی فرهنگی از سوی رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: دلیل این نامگذاری آن است که کردستان استانی بااصالت و باریشه در مسائل فرهنگی می باشد و آداب و سنن و لباس کردی و ظرفیت ها و شخصیت های فرهنگی در کردستان و تاریخ این خطه، گویای این واقعیت است.
قادری تأکید کرد: زمان آن رسیده که از این ظرفیت به شیوه ای منطقی برای توسعه استان استفاده کنیم و در ایام نوروز شرایط فراهم است تا نشان دهیم کردستان استانی امن برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی می باشد.
وی افزود: امروزه رقابت زیادی میان کردستان و استانهای همجوار در زمینه جذب گردشگر وجود دارد و لازم است شرایطی ایجاد شود تا از استان های همسایه عقب نیفتیم.
معاون عمرانی استاندار کردستان تأکید کرد: جشن های نوروزی در هر کدام از شهرهای استان باید به تناسب ظرفیتها و ویزگی های خاص آن شهر برگزار شود و در این زمینه انجام بازی های بومی و محلی در روستاهای هدف گردشگری و همچنین در سطح معابر عمومی شهرها در اولویت قرار بگیرد.
در این جلسه مقرر شد این مراسمات در همه شهرستانهای استان برگزار شود و شهرداریها با هماهنگی فرمانداریها و دستگاه های فرهنگی، جشن های نوروزی را در ایام نوروز 97 برگزار نمایند.

بازدید [ 71478 ]
برچسب ها