جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

فیروزی؛

کردستان درتورم نقطه به نقطه استان آخر کشور است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: کردستان در آذر ماه سالجاری در تورم نقطه به نقطه ماهیانه و سالیانه استان آخر کشور است.
کردستان درتورم نقطه به نقطه استان آخر کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در بیست و ششمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان با استناد به آمار اعلامی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی افزود: میانگین تورم نقطه به نقطه استان در آذر ماه امسال بیست و سه و یک دهم درصد بوده که با که ۱۰ درصد از میانگین کشور پایین تر و استان ۳۱ کشور بوده است.
وی افزود: استان کردستان برای چند ماه متوالی استان ارزان کشور بوده که این دستاورد حاصل تلاش مدیران، مجامع امور صنفی و مردم بوده است که جای تقدیر دارد.
فیروزی در ادامه سخنان خود بر حضور فعالانه تر اصناف در بازار تاکید کرد و گفت: تشکیل پرونده تخلفات و افزایش بازرسی ها نشانه حضور فعال برای کنترل قیمت ها است و ما مشتاق هستیم که بازار یک مکانیسم خودکنترلی داشته باشد که این امر قطعا با حضور اصناف شریف استان تحقق خواهد یافت.
وی ادامه داد: هر وقت مجامع صنفی و فعالان اقتصادی حضور چشمگیر داشته اند تعادل بخشی به بازار بیشتر بوده است.
معاون اقتصادی استاندار کردستان به رویدادهای فرهنگی پیش رو در استان نیز اشاره کرد و گفت: امسال قرار است برنامه های گوناگون فرهنگی در استان برگزار شود و طبیعتا مهمانان  و گردشگران زیادی به استان خواهند آمد که لازم است تامین کالاهای اساسی به مقدار کافی در دستور کار باشد.
وی تاکید کرد: امسال نیز باید میوه شب عید به مقدار کافی تامین شود و میوه هایی که برای تنظیم بازار خریداری می شود باید کیفیت مطلوبی داشته باشد.
فیروزی در ادامه سخنان خود به کاهش قیمت گوشت قرمز در کشور و استان نیز گریزی زد و گفت: علیرغم این کاهش قیمت کماکان موضوع مبارزه با قاچاق دام زنده تشدید خواهد شد و دام های زنده قاچاق توقیف و به بازار مصرف عرضه خواهد شد.
معاون اقتصادی استاندار کردستان مجددا خواستار برخورد با اماکنی شد که گاز مایع خارج از شبکه عرضه می کنند شد و گفت: این کار تخلف است چرا که هم عرضه خارج از شبکه است هم گرانفروشی محشوب می شود و هم ایمنی شهروندان را به خطر می اندازد.

بازدید [ 206511 ]
برچسب ها