سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

کردستان ظرفیت تولید 3 میلیون تن گندم را دارد/تخصیص آب استان افزایش می یابد

استاندار کردستان گفت: با توجه به پتانسیل و ظرفیت های موجود در این استان، کردستان ظرفیت رسیدن به تولید 3 میلیون تن گندم در سال را دارد.
کردستان ظرفیت تولید 3 میلیون تن گندم را دارد/تخصیص آب استان افزایش می یابدبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جشن شکرگزاری گندم (خرمانان) اظهار داشت: استان کردستان با وجود منابع غنی و ظرفیت و پتانسیل های بالایی که دارد و همچنین وجود خاک حاصلخیز، اقلیم آب و هوایی مناسب و منابع آبی سرشار می تواند به قطب اصلی تولید گندم کشور تبدیل شود و ظرفیت تولید سالانه گندم استان به 3 میلیون تن برسد.
وی با اشاره به ضعف استان در حوزه صنعت، افزود: خوشبختانه بسترهای لازم برای رسیدن به جایگاه اول کشور در حوزه تولید گندم در سال های آینده وجود دارد و می توان با توسعه این بخش زمینه رونق اقتصادی در کردستان را فراهم کرد.
استاندار کردستان با بیان اینکه کسانی که در بخش کشاورزی در دولت مشغول به فعالیت هستند مانند کشاورزان باید سخت کوش و پرتلاش باشند، ادامه داد: از کشاورزان توقع داریم که سخت کوش تر از سال های گذشته در این حوزه ورود کنند و مدیران نیز با حمایت های خود در این زمینه تلاش بیشتری در راستای توسعه بخش کشاورزی به ویژه در تولید گندم را داشته باشند.
مرادنیا یادآور شد: کردستان منابع آبی سرشاری دارد اما متاسفانه به دلیل سهل انگاری و کم کاری های گذشته بخش کوچکی از این حوزه به استان اختصاص یافته که به جد به دنبال افزایش منابع آب تخصیصی هستیم.
وی در ادامه گفت: خوشبختانه با توجه به تفکراتی که در حال حاضر در سطح کشور وجود دارد و مدیریت کلانی که پیگیر این جریان است، به زودی به نتیجه مطلوبی در این زمینه دست خواهیم یافت و سعی می کنیم در سفر آتی وزیر نیرو به استان، این خواسته را محقق سازیم.
استاندار کردستان در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر سالیانه 2.5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و باغی در این استان تولید می شود که با برنامه ریزی سعی بر افزایش این میزان به 5 میلیون تن داریم و امیدواریم با این کار بتوانیم زمینه درآمدزایی بیشتر برای کشاورزان و همچنین خودکفایی کشور در این بخش را تحقق بخشیم.

بازدید [ 748581 ]
برچسب ها