چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

کردستان نیازمند تربیت نیروی کار حرفەای است/ دغدغە همە مدیران افزایش تولید و اشتغال آفرینی در استان است

استاندار کردستان بر ضرورت تربیت نیروی کار ماهر و حرفه‌ای برای رفع و پوشش برخی نیازمندی‌های استان تاکید کرد.
کردستان نیازمند تربیت نیروی کار حرفەای است/ دغدغە همە مدیران افزایش تولید و اشتغال آفرینی در استان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در سی و ششمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه برای برخی مشاغل نیروی کار ماهر نداریم، گفت: استان نیازمند نیروهای ماهر در همه بخش ها است، اما متاسفانه برای آن مشاغل نیروی ماهر در استان وجود ندارد.
وی گفت: بخشی از بیکاری استان بواسطه وجود مشاغل کاذب نظیر دستفروشی بوجود آمده است، در حالیکه برای شغل های که هست متقاضی کارآزموده و ماهر بسیار تندک است و باید سازمان فنی وحرفه ای در راستای افزایش مهارت آموزی ها جدی تر وارد عرصه شود.
مرادنیا در ادامه سخنان خود رفع بیکاری و افزایش اشتغال را دغدغە و اولویت اساسی همە مدیران برشمرد و گفت: اعتقاد دارم باید از همە ظرفیت ها و تسهیلات بانکی در راستای تحقق این مهم استفادە کنیم.
استاندار کردستان با بیان اینکە بیماری کرونا در کشور و استان بر روی تولید و اشتغال تاثیر منفی گذاشت و باید با برنامە ریزی این تاثیرات را بە حداقل ممکن رساند گفت؛ بخش خصوصی می تواند چند پیشنهاد مشخص در خصوص کسب و کارها ارائه کند تا مانیز آن را به دولت ارائه کنیم و با توجه به شرایط خاص اقتصادی استان دستورات ویژه و متفاوت با دیگر استانها را از دولت اخذ کنیم.
مرادنیا ابراز امیدواری کرد: با مهار کرونا و مدیریت صحیح آرام آرام کسب و کار ها و فعالیت های اقتصادی بازگشایی شود تا اوضاع به شرایط عادی برگردد.

بازدید [ 6669 ]
برچسب ها