دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

وزیر صنعت در کارگروه رفع موانع تولید کردستان؛

کردستان وارد کلونی تولیدکنندگان فولاد در کشور شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت اجرایی شدن طرح تولید زنجیره فولاد را باعث ورود کردستان به کلونی تولیدکنندگان فولاد کشور دانست.
کردستان وارد کلونی تولیدکنندگان فولاد در کشور شده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ محمد شریعتمداری در شصت و هشتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان با بیان این مطلب گفت: ایجاد صنایع فولاد به دنبال خود توسعه و رونق صنایع پایین دستی را نیز به دنبال خواهد داشت و کردستان نیز از این قاعده مستثی نیست.

وی با بیان اینکه طرح زنجیره فولاد را تا رسیدن به سر منزل مقصود دنبال خواهم کرد افزود: صنعت در کنار کشاورزی دو محور عمده کردستان برای توسعه به شمار می‌روند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود تامین پلی‌اتیلن سبک از پتروشیمی کردستان برای صنایع پایین دستی را خواستار شد و گفت: پتروشیمی کردستان در درجه اول باید نیازهای استان را پشتیبانی کند و واحدهای صنعتی استان از آن منتفع شوند.

وی افزود:  خوراک پتروشیمی‌ها با نرخ پایین تامین می‌شود و بر همین اساس باید صنایع پایین دستی از آن منتفع شوند.

شریعتمداری نیازهای فوری و اولویت‌دار کشور را تولید و تنظیم بازار برای جلوگیری از تکانه‌های احتمالی دانست و افزود: با هر نوع گرانفروشی که امنیت روانی جامع را به مخاطره بندازد برخورد می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود وجود مرز را یک پتانسیل برای توسعه استان دانست و گفت: لیست کالاهای قابل ورود از بازارچه‌های مرزی را بازنگری خواهیم کرد تا با ورود آن کالاها مناطق مرزی از رونق و تکاپوی بیشتری برخوردار شوند.

مقام عالی وزارت همچنین از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ایدرو و ایمیدرو خواست بررسی‌های لازم را در خصوص سرمایه‌گذاری در مناطق مرزی استان داشته باشند.

شریعتمداری با بیان اینکه مردم در سال ۹۲ با رای به دولت تدبیر و امید از عقلانیت و نظام حمایت کردند و معتقدم که جامعه اقلیت کشور و بخصوص کردستان تصمیم خردمندانه‌ای اتخاذ کردند.

وی گفت: خود را بدهکار مردم کردستان می‌دانم که با رای سرنوشت ساز خود سرنوشت انتخابات را عوض کردند.

وزیر صنعت ادامه داد: اگر نتوانیم برای مردم کاری انجام دهیم انصاف ایجاب می‌کند در برابر مردمی که با سختی زندگی می کنند و تمام قد حامی نظام هستند سر تعظیم فرو بیاوریم.

بازدید [ 597873 ]
برچسب ها