چهار شنبه 15 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار:

کردستان کمترین آمار جرم و جنایت کشور را دارد

کردستان به واسطه داشتن مردمی متدین و دیندار کمترین آمار و میزان وقوع جرم و جنایت را در سطح کشور دارد.
کردستان کمترین آمار جرم و جنایت کشور را دارد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ استاندار کردستان روز پنجشنبه در مراسم دیدار رئیس قوه قضاییه با خانواده‌های شهدا، ایثارگران و اقشار مختلف مردم در دانشگاه کردستان اظهار داشت: این استان سرزمین فرهنگ و هنر و دارای مردمی است که دل در گرو نظام دارند.
بهمن مرادنیا برگزاری ۲ کنگره بزرگ فرهنگی در این استان در سال جاری را سندی از فرهنگی بودن کردستان دانست و افزود: تدین، نجابت و پاکدستی از شاخص های مردم این استان است که به واسطه همین ویژگی‌ها در ردیف آخر جرم و جنایت در کشور قرار داریم.
وی گفت: کُردها هم مرزدار مرزهای جغرافیایی و هم مرزدار الگوهای اخلاقی و دینی هستند البته برخی همواره خواسته‌اند چهره‌ای خشن و امنیتی از این استان نشان دهند اما در رسیدن به مقصودشان ناکام مانده‌اند و با همه اینها، کردستان به سمت آرامش، امنیت و توسعه در حال حرکت است.

مرادنیا از دستگاه قضا خواست تا زمینه حمایت از مردم کردستان و سرمایه‌گذاران در استان را فراهم کند چون در سایه اقتدار دستگاه قضا یی، فضای امن در جامعه فراهم شود.
وی اضافه کرد: برخی با ایجاد هیاهوی تبلیغاتی در فضای مجازی می خواهند تا کردستان را برای سرمایه گذاری ناامن جلوه دهند اما واقعیت کردستان چیزی جز آرامش و امنیت نیست.
بازدید [ 360582 ]
برچسب ها