پنج شنبه 10 مهر سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار:

کسب و کارهای آسیب دیده و دستگاه‌های اجرایی، برای جذب حداکثری سهم کردستان از تسهیلات کرونا، تلاش کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، تاکید کرد: کسب و کارهای آسیب دیده و دستگاه های اجرایی، باید برای جذب حداکثری سهم کردستان از تسهیلات حمایتی کرونا، همکاری و تلاش کنند.
کسب و کارهای آسیب دیده و دستگاه‌های اجرایی، برای جذب حداکثری سهم کردستان از تسهیلات کرونا، تلاش کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه بررسی آخرین وضعیت عملکرد پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا، اذعان داشت: کرونا اثرات مخربی بر روی فعالیت های اقتصادی گذاشته و چون اقتصاد ما بیمار است، تحریم هستیم و ما استانی کمتر توسعه یافته هستیم، اثرات و عواقب اقتصادی کرونا بر ما دردناک تر بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ضمن ابراز امیدواری نسبت به تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان که ۹۹/۵/۵ پایان این مهلت بود، تاکید کرد: پرداخت تنها حدود ۹ میلیارد تومان تسهیلات، رضایت بخش نیست و فاصله زیادی با ۵۸ میلیارد تومان درخواست ثبت شده در سامانه دارد لذا از بانک ها انتظار داریم همانطور که وعده دادند تلاش ویژه ای داشته باشند و پرداخت ها را تسریع کنند تا رقم مورد نظر محقق شود.

وی بر لزوم تلاش هر چه بیشتر برای جذب حداکثری سهم ۴۳۶ میلیاری استان از تسهیلات حمایتی کرونا تاکید و اذعان کرد: باید ضمن اطلاع رسانی بیشتر، مشمولان را به استفاده از این تسهیلات تشویق کنیم.

معاون اقتصادی استاندار، خاطرنشان کرد: نباید فکر کنیم با این تسهیلات همه مشکلات حل می شود اما این حداقل کمکی است که می توانیم به کسب و کارهای آسیب دیده داشته باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: پرداخت تسهیلات برای حفظ اشتغال و چرخه اقتصاد، اثرگذاری بسیار بیشتری در مقایسه با تسهیلات بلاعوض دارد؛ لذا باید برای استفاده از این فرصت با تمام توان تلاش کنیم.

جعفری ضمن هشدار نسبت به اینکه عدم اجرای مصوبات ستاد کرونا پیگرد قانونی دارد، گفت: : تک تک ما جدای از وظیفه انسانی و دینی، وظیفه قانونی داریم.
وی آمار و ارقام مربوط به پرداخت تسهیلات این حوزه در استان را مناسب ندانست و افزود: اگر بتوانیم مبلغ پرداختی ها را ۲ برابر کنیم می توانیم به موفقیت امیدوار باشیم.

بازدید [ 201495 ]
برچسب ها