چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

کشاورزان کردستانی با اطمینان گندم را به مراکز خرید دولتی تحویل دهند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: کشاورزان کردستانی با اطمینان خاطر گندم تولیدی را با خرید تضمینی به مراکز خرید دولتی تحویل دهند.
کشاورزان کردستانی با اطمینان گندم  را به مراکز خرید دولتی تحویل دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری عصر امروز در جلسه کمیسیون خرید گندم استان کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: همه شرایط برای پرداخت هزینه خرید تضمینی گندم در استان کردستان فراهم شده و کشاورزان با اطمینان خاطر گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید دولتی تحویل دهند و در کوتاه ترین زمان ممکن هزینه گندم را از بانک تحویل گیرند.
وی افزود: گندم به عنوان محصول استراتژیک در استان و کشور بسیار حائز اهیمت است و همه باید با ارتقا سطح تولید در سال جهش تولید ملی همانند گذشته شاهد خودکفایی محصول گندم در کشور باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: امسال با تدابیر صورت گرفته ثبات مناسبی در خرید تضمینی و پرداخت هزینه به کشاورزان بوجود آمده و از همان آغاز فصل خرید هیچ گونه مشکلی در پرداخت به کشاورزان در استان نخواهیم داشت.
جعفری ادامه داد: خوشبختانه ظرفیت سیلوهای ذخیره گندم استان متناسب با میزان تولید گندم در استان است و برای خرید و ذخیره سازی گندم تولیدی استان هیچ مشکلی نداریم و در نظر داریم با هدف گذاری تولید بیش از یک و نیم میلیون تن تولید گندم در سالهای آینده از نظر ظرفیت ذخیره سازی گندم نیز مشکلی نداشته باشیم.
وی ابراز داشت: کمک بخش خصوصی و حمایت های دولت امسال با احداث سیلوهای جدید بیش از یکصد هزار تن به ظرفیت استان افزوده شده که از این لحاظ هیچ گونه مشکلی در ذخیره سازی گندم در استان وجود ندارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خاطر نشان کرد: همه باید برای برداشت وخرید و انبار گندم استان تلاش خود را مضاعف کنیم تا جریانهای رسانه ای معاند خارج از کشور نتوانند از این موضوع برای بهره برداری های سیاسی خود استفاده کنند.
جعفری خطاب به کشاورزان کردستانی اذعان داشت: باید در هنگام تحویل گندم به مراکز خرید دولتی پیش بینی شده در سطح استان شماره حساب خود را فورا تحویل بانک و مراکز خرید بدهند تا بدون مشکلی اطلاعات شماره حساب آنها در سامانه ثبت و نسبت به واریز هزینه گندم به آنها اقدام مقتضی صورت گیرد.
وی تاکید کرد: صدا و سیما و رسانه های استان باید با شفاف سازی بیشتری برای اقناع و تشویق کشاورزان برای تحویل گندم خود به مراکزخرید دولتی استان همه توان خود را بکار گیرند تا امسال نیز همانند گذشته گندم مورد نیاز استان از کشاورزان خریداری و تحویل مراکز خرید دولت گردد.
جعفری اظهار داشت: دولت با همه ظرفیت ها و امکانات خود وبه ویژه توسعه شبکه پرسرعت اینترنت برای حضور گسترده در فصل خرید گندم کشاورزان وارد عرصه شده و با افراد دلال و فرصت طلب که مانع از فروش گندم کشاورزان به مراکز خرید دولتی شوند قاطعانه برخورد قانونی خواهد کرد.
وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: خوشبختانه تا کنون مواردی از قاچاق گندم از استان به سایر نقاط کشور و حتی خارج از کشور نداشته ایم و در این راستا امسال نیز باید با برنامه ریزی و نظارت بیشتر با هرگونه  مورد احتمالی در استان به صورت جدی برخورد می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان یاد آوری کرد: امیدواریم تا در زمان باقی مانده تا فصل برداشت گندم در استان با برنامه های ترویجی و آموزشی کشاورزی ونیز وجود شرایط مناسب وضعیت آب و هوایی امسال با کمترین آفت و خسارت احتمالی بتوانیم محصولی مناسب و با کیفیت را برداشت کنیم.
جعفری درادامه از تامین سوخت مورد نیاز ماشین آلات کشاورزی و نیز ناوگان حمل و نقل در مراکز خرید گندم در استان خبرداد و گفت: با هماهنگی با دستگاههای اجرایی متولی در این رابطه هیچ مشکلی وجود ندارد و با آمادگی کامل سوخت مورد نیاز تامین خواهد شد.
وی در پایان تصریح کرد: همه تدابیر برای خرید مناسب گندم در استان مهیا شده و امیدواریم امسال یکی از استان های موفق در بحث خرید تضمینی گندم در کشور باشیم.


بازدید [ 38817 ]
برچسب ها