چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

کمک ۹ میلیارد تومانی دولت و خیرین به نیازمندان کردستانی در روزهای کرونایی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان؛ از توزیع ۹ میلیارد تومان کمک های دولتی و خیریه در بین نیازمندان، و آسیب دیدگان از کرونا خبر داد.
کمک ۹ میلیارد تومانی دولت و خیرین به نیازمندان کردستانی در روزهای کرونایی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری، اظهار داشت: ۹ میلیارد تومان کمک، در قالب کالاهای اساسی شامل برنج، روغن و مرغ گرم و همچنین کارت هدیه، در استان توزیع شده و همچنان ادامه دارد.

وی در این خصوص افزود: بخشی از این مبلغ از منابع استان، بخشی از کمک های خیرین داخل و خارج استان و بخشی هم از کمک های بنیاد مستضعفان، تامین شده است.

جعفری خاطرنشان کرد: کمک های غیر نقدی در اختیار مراکز خیریه استان که از بهزیستی مجوز فعالیت داشتند، قرار گرفت تا میان نیازمندانی که شناسایی شده و تحت پوشش آنان بودند توزیع شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بخشی از حدود ۲۰ هزار بسته از اقلام غذایی میان ۱۳ هزار و ۸۰۰ خانوار توزیع شده، یادآور شد، افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، مستمری بگیران و بازنشستگان، مشمول دریافت این کمک ها نمی شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در خصوص نحوه توزیع کارت های هدیه، گفت: ۹۶۰ کارت هدیه یک میلیون تومانی که توسط بنیاد مستضعفان اهدا شده به تعدادی از کولبران شناسایی شده سروآباد، سقز، بانه و کارگران مرز باشماق که کارت مرزنشینی ندارند تعلق می گیرد و تعداد ۲۰ هزار عدد کار ۲۰۰ هزار تومانی نیز میان نیازمندان استان توزیع می شود.

بازدید [ 97641 ]
برچسب ها