دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

استاندار کردستان:

کنگره ۵۴۰۰ شهید استان، متعلق به همه مردم است

استاندار کردستان در جلسه هماهنگی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان، اظهار داشت: این کنگره متعلق به همه مردم است و همه ما موظفیم در راستای گرامیداشت یاد شهدا تلاش کنیم.
کنگره ۵۴۰۰ شهید استان، متعلق به همه مردم استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در خصوص تامین اعتبار لازم برای برگزاری این کنگره، گفت: اینکه بخواهیم اعتبارات لازم را به صورت متمرکز تامین کنیم امکانپذیر نیست. 
وی افزود: وظایف دستگاه ها بر مبنای وظایف ذاتی آنها تقسیم شده و هر دستگاه و کمیته باید بنابر مسؤولیت خود بخشی از اعتبارات مورد نیاز را تامین کند. 
مرادنیا همچنین گفت: اگر برای انجام وظایف محوله منتظر تامین اعتبار باشیم، کم لطفی به شهداست. 
وی یادآور شد: ما می خواهیم این کار با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت و در شان ایثارگری شهدا برگزار شود. 
استاندار کردستان ضمن ابراز نارضایتی از کم کاری برخی دستگاه ها در انجام وظایف محوله، متذکر شد: برخی مسؤولیت ها جزو شرح وظایف دستگاه هاست و قرار نیست همه کارها در قالب کنگره انجام شود. 
مرادنیا از جدی نگرفتن کار نیز گله مند شد و افزود: توقع داریم این موضوع با توجه به اهمیت آن، جدی گرفته شود؛ عدم جدیت قابل قبول و پذیرش نیست. 
وی در پایان خواستار برگزاری جلسه ای در نیمه دوم دیماه به منظور اعلام نتایج پیگیری ها برای اجرایی شدن کارها شد و حضور مدیران در این جلسه را الزامی اعلام کرد. 
در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز به عنوان مسؤول کمیته پشتیبانی کنگره، اظهار داشت: پشتبیانی از تمامی کمیته ها برای ما میسر نیست و در برگزاری کنگره اصلی (اردیبهشت ۹۸) نیز باید از تمامی امکانات و توان دستکاه های اجرایی استان استفاده کنیم. 
حسین فیروزی خاطرنشان کرد: اعتباری خارج از تعهدات نداریم و نمی توانیم پرداخت داشته باشیم و در همه کمیته ها اصل بر کاهش هزینه هاست.

بازدید [ 447222 ]
برچسب ها