شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

کنگره ۵۴۰۰ شهید استان متفاوت و با رویکرد فرهنگی برگزار شود

استاندار کردستان بر ضرورت برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان به شیوه متفاوت با دیگر استانهای کشور و با رویکرد عمیق فرهنگی تاکید کرد.
کنگره ۵۴۰۰ شهید استان متفاوت و با رویکرد فرهنگی برگزار شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان
؛ بهمن مرادنیا در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان با بیان اینکه اجرای ۱۴۰ برنامه مختلف مرتبط با کنگره ممکن است طولانی و تاثیر مورد انتظار را نداشته باشد بر بازنگری در برنامه ها و تمرکز بر روی چند برنامه فرهنگی شاخص وفاخر تاکید کرد و افزود: انجام کارهای فاخر فرهنگی در حوزه های موسیقی، فیلم و برنامه های ورزشی ملی مرتبط با موضوع کنگره می تواند تاثیرات عمیقی را در سطح جامعه برجای بگذارد.
وی در ادامه اظهار داشت: در سطح کشور هنرمندان تراز اول کرد وجود دارند که که می توان از ظرفیت آنان برای تولید آثار هنری بهره برد، چرا که آن هنرمندان نیز به شهدا واین آب خاک تعصب دارند.
مرادنیا کار برای شهدا و خانواده های آنان را یک وظیفه در مقابل رشادت و ایثارگری های آنان برشمرد و گفت:در برگزاری این کنگره باید از خود مایه بگذاریم و بهانه ای برای کم کاری در این خصوص پذیرفتنی نیست.
وی اضافه کرد: هیچ کس نباید در خصوص کار و اجرای برنامه برای بزرگداشت یاد و خاطره شهدا ابایی از هزینه کردن داشته باشد ، چرا که ما همه چیزمان را مدیون خون شهدا و فداکاری های آنان هستیم.
استاندار کردستان با بیان اینکه تا برگزاری کنگره در شهریورماه سال آینده باید همه بسترها به نحو احسن فراهم گردد افزود:  تلاش خواهیم کرد اعتبار کنگره را تامین و سالن شش هزار نفری سنندج را تا آن زمان برای برگزاری آبرومندانه این کنگره به بهره برداری برسانیم

 

 

برچسب ها