سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

۱۲۰ میلیارد تومان پروژه در دیواندره افتتاح و کلنگ‌زنی شد

استاندار کردستان گفت: همزمان با ششمین روز از هفته دولت 37 پروژه در بخش گازرسانی، صنعت و کشاورزی با یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان دیواندره افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.
۱۲۰ میلیارد تومان پروژه در دیواندره افتتاح و کلنگ‌زنی شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا شامگاه چهارشنبه در پایان سفر به شهرستان دیواندره در جمع خبرنگاران به برنامه‌های این سفر اشاره کرد و گفت: در سفر خود به دیواندره با مردم بخش‌های کرفتو و سارال دیدار کردیم و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات و نیازهای آنها قرار گرفتیم.

وی عنوان کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان پروژه در شهرستان دیواندره افتتاح و کلنگ زنی شد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات پروژه‌های بخش‌های مختلف از محل اعتبارات دولتی و قسمتی هم توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تامین شده است، بیان کرد: کلنگ احداث گلخانه هیدروپونیک تولید گل رُز شاخه بریده در دیواندره به زمین زده شد که جزو طرح‌های بی نظیر و ارزشمند در استان و غرب کشور است.

بهمن مرادنیا اظهار داشت: با تمام توان از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت می‌کنیم چرا که در حال حاضر راه نجات اقتصاد کشور ورود بخش خصوصی و کمک این بخش به دولت است.

استاندار کردستان از دیگر برنامه های سفر به دیواندره را افتتاح ۳۲ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و ۴.۲ کیلومتر از کریدور شمال جنوب در محدوده شهرستان دیواندره و گاز‌رسانی به ۷ روستا ذکر کرد و افزود: عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۱ روستای دیگر این شهرستان بصورت همرمان آغاز شد که امیدواریم ظرف یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

مرادنیا ادامه داد: اولین کارخانه صنایع تبدیلی فرآورده‌های لبنی در دیواندره توسط بخش خصوصی افتتاح شد که باتوجه به ظرفیت‌های این شهرستان در این زمینه از طرح‌های موفق با توجیه اقتصادی است.

وی افزود: از دیگر پروژه‌های هفته دولت در شهرستان دیواندره در حوزه آموزش امروز شاهد افتتاح ۱۲ مدرسه و کلنگ‌زنی ۲۱ مدرسه بودیم که این پروژه‌ها توسط بخش دولتی و خیرین مدرسه‌ساز  تانین اعتبار شده است.

مرادنیا در پایان اظهار داشت: امیدواریم باهمت تمامی مسئولین و همراهی مردم شاهد رونق خوبی در شهرستان دیواندره در آینده باشیم.

بازدید [ 763686 ]
برچسب ها