شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

وزیر ارتباطات در سنندج؛

۲۵۰ روستای کردستان تا پایان سال به شبکه ملی ارتباطات متصل می‌شوند/۵۰۰ روستای کردستان فاقد پوشش تلفن همراە هستند/بزرگترین سرمایە کردستان نیروی انسانی تحصیلکردە آن است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده داد تا پایان سال جاری ۲۵۰ روستای استان به شبکه ملی ارتباطات متصل می شوند.
۲۵۰ روستای کردستان تا پایان سال به شبکه ملی ارتباطات متصل می‌شوند/۵۰۰ روستای کردستان فاقد پوشش تلفن همراە هستند/بزرگترین سرمایە کردستان نیروی انسانی تحصیلکردە  آن است


 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ محمد جواد آذری جهرمی در جلسه شورای ادارای استان با بیان این مطلب گفت: از مجموه هزار و ۳۰۹ روستای استان ٨۹۰ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که پوشش تلفن همراه دارند و ۵۰۰ روستا نیز فاقد پوشش هستند.

وی با بیان اینکه باید برای روستاهای فاقد پوشش شبکه همراه و اتصال آنان به شبکه ملی ارتباطات باید کاری کرد، اظهار داشت: دلیل این امر بی توجهی یا کم کاری نبوده، بلکه عمده دلیل آن شرایط توپوگرافی استان و بالا بودن هزینه های نصب سایت ودکل است.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه طی شش ماه گذشته تکنولوژی قدیمی ارتباطی ۳۵۵ روستا نوسازی و به شبکه همراه اول متصل و ۱۲ روستا مجهز به نسل سه و چهار تلفن همراه شدند، گفت: مسئولیت اصلی احداث سایت و دکل تلفن همراه به شرکت ایرانسل واگذار شده و قرار شده است ۱۰۰ سایت تلفن همراه در سطح روستاهای استان دایر کند.

وی اضافه کرد: امیدوارم تا پایان تیرماه ۲۰ روستا به اتمام برسد و ٨۰ روستای باقیمانده نیز تا قبل از سفر رئیس جمهوری تمام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  به افتتاح ۴۲ پروژه ارتباطات در سطح استان نیز اشاره کرد و گفت: برای این تعداد پروژه بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه شده که از آن طریق همه شهرهای استان به شبکه ملی ارتباطات متصل شدند.

آذری جهرمی در ادامه سخنان خود بزرگترین سرمایه استان را نیروی تحصیلکرده آن ذکر کرد و افزود: ما از نیروهای بومی و اهل سنت در پست های مختلف استفاده کرده ایم و از استاندار میخواهم نیروهای توانمند استان را به وزارتخانه معرفی کند.

وی در پایان به کمبود اعتبارات در کشور وضرورت هزینه کرد درست اعتبارات موجود را یادآوری کرد و گفت: معتقدم اعتبارات موجود نباید صرف احداث ساختمان شود، بلکه آن اعتبارات باید خرج خدمت رسانی به مردم شود.

بازدید [ 16530 ]
برچسب ها