چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

مدیرکل بازرسی و حقوقی استانداری:

۷۰ درصد فرمانداری‌های کردستان رشد شاخص عملکردی دارند

۷۰ درصد فرمانداری‌های کردستان در ارزیابی شاخص عملکرد در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ شاهد افزایش امتیاز بودند.
۷۰ درصد فرمانداری‌های کردستان رشد شاخص عملکردی دارند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ مدیرکل بازرسی و حقوقی استانداری کردستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه وزارت کشور در سال‌های اخیر به صورت سیستماتیک اقدام به ارزیابی فرمانداری‌های کشور می‌کند اظهار داشت: در بررسی عملکرد سال ۹۷ هفت فرمانداری استان نسبت به سال قبل شاهد رشد امتیاز عملکرد و سه فرمانداری نیز کاهش امتیاز داشتند.

مسعود روحانی اظهار داشت: در این بررسی با توجه به بررسی به عمل آمده امتیازات تمام فرمانداری‌های استان متوسط به بالا بود و دلیل کاهش امتیاز این سه فرمانداری در عدم ثبت مستندات مربوط به عملکرده‌ها در سامانه مربوطه توسط کارشناسان آنها بوده است.

روحانی با بیان اینکه انتظار می رود در سال جاری کارشناسان این فرمانداری‌ها در مستندسازی و بار گذاری آن در سامانه بیشتر دقت کنند تاضعف‌های گذشته جبران شود افزود:  ارتقاء امتیاز عملکرد فرمانداری های استان مدیون زحمات مجموعه عملکرد حوزه‌های مختلف فرمانداری و نشانه‌ی نوعی کار تیمی موفق است.

وی اضافه کرد: کارشناسان ارزیابی عملکرد در فرمانداری در یک فرصت ۱۰ روزه عملکرد یک ساله فرمانداری را با توجه به مستندات جمع آوری شده در حوزه‌های مختلف بر روی سامانه بارگذاری و سپس دفاتر متناظر آنها در استانداری نیز در فرصتی چند روزه صحت مستندات را بررسی و اداره کل بازرسی استانداری پس از اطمینان از صحت مستندات و تأیید آنها ادامه فرایند ارزیابی را به مرکز بازرسی وزارت کشور ارسال می کند.

مدیرکل بازرسی و حقوقی استانداری کردستان گفت: در نهایت وزارت کشور رتبه بندی فرمانداری های سراسر کشور و استان مربوطه را اعلام می کند.

روحانی شاخص های کلی عملکرد فرمانداری‌ها را شامل ارتقا امنیت پایدار داخلی، ۲-توسعه مشارکت و نشاط سیاسی، هماهنگی امور اجتماعی و فرهنگی ، توسعه شهری و روستایی، مدیریت بحران، هماهنگی امور اقتصادی، صیانت از حقوق شهروندی و ارتقا سلامت نظام اداری و مقابل با فساد اعلام کرد.
وی گفت: فرمانداری‎هایی که در این گزارش امتیازشان کاهش پیدا کرده به این معنی نیست که  عملکرد ضعیفی داشته اند بلکه کم کاری در جمع آوری وبار گذاری مستندات توسط کارشناسان را در این امر دخیل دانستند .

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستای دارای سکنه دارد.

بازدید [ 226005 ]
برچسب ها