شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار

استاندار کردستان:

​همه ظرفیت‌ها برای توسعه آموزش و پرورش به کار گرفته شود

استاندار کردستان از همه مدیران استان و فرمانداران خواست از همه توان و ظرفیت ها برای توسعه واعتلای آموزش و پرورش استفاده کنند.
​همه ظرفیت‌ها برای توسعه آموزش و پرورش به کار گرفته شود

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه دانش آموزان سازندگان آینده کشور هستند افزود: توسعه آموزش و پرورش به نسبت دیگر زیرساخت ها از اهمیت بیشتری برخوردار است لذا شایسته است مدیران به این امر توجه ویژه داشته باشند.

وی از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان خواست در تخصیص اعتبارات سالیانه به امر آموزش و توسعه بناهای آموزشی مورد نیاز توجه ویژه داشته باشد.

مرادنیا همچنین بخش ورزش در مدارس را نیز حایز اهمیت دانست و اضافه کرد: ورزش در آموزش و پرورش مورد غفلت قرار گرفته است  و به سبب نقشی که ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی دارد جا دارد به آن توجه خاص صورت بگیرد.

استاندار کردستان با بیان اینکه توسعه زیرساخت های آموزشی در مناطق حاشیه و نایسر سنندج مهم است اضافه کرد: مقرر شده است که مباغ شش میلیارد تومان اعتبار برای احداث چهار واحد آموزشی در نایسر تخصیص پیدا کند.

وی موضوع کمبود زمین برای مدرسه سازی در نایسر را نیز از نظر دور نداشت و خاطر نشان کرد: در گذشته حدود جهار ونیم هکتار زمین برای احداث کلانتری در نایسر اختصاص داده شده بود وبا توجه به میزان زیاد این مقدار زمین ضروری است مسکن و شهرسازی در خصوص واگذاری بخش زیادی از آن برای احداث فضای آموزشی اقدام کند.

مرادنیا در ادامه سخنان خود مشکلات حوزه آموزش و پرورش را علارغم صرف هزینه های فراوان زیاد دانست و بر بررسی  وریشه یابی علت آن تاکید کرد وافزود: لازم است سیستم آموزشی چند کشور توسعه یافته بررسی وراز موفقیت آنان در نظام آموزشی و چگونگی غلبه آنان بر مشکلات مورد توجه قرار گیرد.

 

برچسب ها