دو شنبه 20 مرداد سال 1399

اخبار

‍ ✅ توسعە حضور فعال مردم را می‌طلبد/ تا پایان مردادماه تخصیص آب کردستان مشخص می‌شود

️استاندار کردستان بر حضور فعالانه مردم در امر توسعه تاکید کرد و گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند همه مسائل را بصورت همزمان پیش ببرد.
‍ ✅ توسعە حضور فعال مردم را می‌طلبد/ تا پایان مردادماه تخصیص آب کردستان مشخص می‌شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشست فعالان سیاسی، اجتماعی، روحانیان و انجمن‌های مردم نهاد شهرستان کامیاران با بیان اینکه ریشه عدم توسعه یافتگی استان در عدم پیگیری‌های گذشته است افزود: استان کردستان بصورت عام در بخش اشتغال و شاخص‌های توسعه‌ای دارای مشکل است و من همه تلاش خود را برای بهبود شرایط استان بکار خواهم گرفت.

وی با بیان اینکه من با تفکر اقتصادی به کردستان آمدم و دنبال مسائل مربوط به توسعه بودم افزود: کردستان از لحاظ منابع چیزی برای توسعه کم ندارد اما نتوانسته از فرصت‌ها استفاده ببرد.

مرادنیا وجود پنج میلیارد متر مکعب روان آب، معادن غنی آهن و طلا و نیروی انسانی خوش فکر را از پتانسیل‌های استان دانست و یادآوری کرد: زمان تخصیص آب در کردستان کسی به فکر نبوده و در نه ماه دوران فعالیت من تخصیص آب برای استان را از ۱۶ هزار هکتار به ۵۲ هزار هکتار رسانده‌ایم.

وی افزود: درخواست ما در شرایط فعلی افزایش سهم استان به ۱۰۰ هزار هکتار و در شرایط آرمانی رسیدن به ۴۷۰ هزار هکتار است.

استاندار کردستان با بیان اینکه جلسات متعددی با رئیس جمهور، معاون و وزیر نیرو درباره بهره‌مندی از منابع آب استان داشته‌ام گفت: طبق دستور رئیس جمهور تا پایان مردادماه تخصیص سهم آب استان مشخص می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود نسبت به ماندگاری برخی مدیران در پست‌ها به مدت طولانی در شهرستان کامیاران واکنش نشان داد و به فرماندار دستور داد نسبت به تغییر مدیران ناکارآمد اقدام کند.


بازدید [ 737922 ]
برچسب ها