سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

آب شرب سقز از سد چراغ ویس تامین می‌شود

استاندار کردستان گفت: با بهره‌برداری از تصفیه خانه شماره ۲ و استفاده از آب سد چراغ ویس آب شرب مردم سقز تامین می‌شود.
 آب شرب سقز از سد چراغ ویس تامین می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا عصر یکشنبه در بازدید از روستای میرده از توابع شهرستان سقز اظهار داشت: سد چراغ ویس یکی از ظرفیت‌های مناسب برای تامین آب شرب مردم سقز و کشاورزی منطقه است که از سال آینده آبگیری این سد در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه روستای میرده به دلیل قرارگیری در حاشیه سد چراغ ویس باید به صورت کامل جانمایی و جابجا انجام شود، افزود: جانمایی سایت جدید روستای میرده در حال انجام است و مردم می‌توانند از سایت جدید برای استقرار کامل بهره‌مند شوند.

استاندار کردستان به تخصیص آب از سد چراغ ویس برای کشاورزان این منطقه اشاره کرد و گفت: شرکت آب منطقه‌ای کردستان برای اجرای تخصیص آب به پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی از محل این سد پیگیری های لازم را انجام دهند تا کشاورزان و اهالی این روستا از بهره آب این سد سود ببینند.

وی یکی از مشکلات جدی پیش روی سد چراغ‌ویس را فاضلاب ۱۸ روستای حاشیه آن اعلام و بر رفع این مشکل تاکید کرد و اظهار داشت: آنتن دهی و دسترسی به اینترنت ۹۵ درصد از روستاهای سقز تا پایان سال جاری محقق می شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه مشکل روستایان حائز اهمیت است و باید تلاش کنیم از خدمات بهتری بهره مند شوند، افزود: جاده دسترسی روستایان حاشیه سد چراغ ویس با اولویت کاری انجام شود، همچنین کارشناسان برای ارزیابی و تملک اراضی همکاری بهتری با روستایان داشته باشند.
بازدید [ 51129 ]
برچسب ها