چهار شنبه 15 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

ارتباط دانشگاه با بخش تولید موجب توسعه اقتصادی کردستان می شود

استاندار کردستان گفت: همکاری و ارتباط نزدیک دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با بخش تولید موجب تسریع در روند توسعه اقتصادی کردستان می شود.
  ارتباط دانشگاه با بخش تولید موجب توسعه اقتصادی کردستان می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا امروز درنشست شورای اجرایی دانشگاه کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: تقویت این ارتباط می‌تواند هم در ایجاد انگیزه برای دانشجویان و هم امکان ارائه راهکارهای علمی و پژوهشی برای رونق تولید مؤثر باشد.
وی افزود: در این راستا دانشگاه کردستان و دیگر مراکز دانشگاهی سطح استان می توانند با برنامه ریزی بازدیدهای علمی برای دانشجویان از مراکز و واحدهای تولیدی و صنعتی استان زمینه آشنایی هرچه بیشتر آنها را با روند تولید و اشتغال استان فراهم کنند.
مرادنیا در ادامه نگاه مسئولین استان به دانشگاه را نگاه ویژه ای دانست و گفت: از هیچ کمکی برای توسعه دانشگاه که محور توسعه جامعه است، فروگذار نخواهیم کرد.
وی به برگزاری کنگره مشاهیر کرد در استان اشاره کرد و آن را فرصتی مغتنم برای معرفی دستاوردهای آموزشی و پژوهشی استان برشمرد.
استاندار کردستان گفت: یکی از فرصت‌هایی که در کنگره مشاهیر کرد وجود دارد، امکان تبادل تجربیات و معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه‌های استان است.
وی تاکید کرد: در این کنگره چهره‌های شاخص کشوری و بین المللی حضور دارند و زمان مناسبی است تا دستاوردهای پژوهشی و آموزشی استان معرفی و زمینه برای توسعه تبادلات فراهم شود.
استاندار کردستان همچنین به مشکل بومی گزینی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی هم اشاره و اضافه کرد: مکاتباتی برای تعدیل و یا حذف این مساله انجام شده که امیدواریم عملی شود.
وی لزوم هدفگذاری برای پیشبرد امور دانشگاه را ضروری اعلام کرد و اظهار داشت: نشست‌هایی از این قبیل تداوم می‌یابد تا از نظرات دانشگاهیان برای توسعه استفاده شود.
مرادنیا به دیدار هفته قبل جمعی از مسئولین استان با رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان مبنی بر جبران عقب ماندگی‌های کردستان، اشاره کرد و افزود: برخی معضلات اساسی استان در بخش کشاورزی به اطلاع ایشان رسیده و در بخش آموزش عالی نیز این امکان فراهم شده است.
وی در پایان سخنان خود ورود فعالانه به بحث آسیب‌های اجتماعی از انتظارات جامعه از دانشگاه ها اعلام کرد و افزود: تأثیر پذیری و انتظار جامعه از دانشجویان و اساتید دانشگاهی بیشتر است و لذا ورود به این مسائل به ویژه در مناطق حاشیه شهرها می‌تواند، گام مؤثری در کاهش آسیب‌ها باشد.


بازدید [ 384522 ]
برچسب ها