چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

ارتقاء امنیت اجتماعی بستر آرامش مردم را مهیا می کند

استاندار کردستان گفت: تلاش برای ارتقاء امنیت اجتماعی بستر آرامش مردم را مهیا می کند و در صورت نبود امنیت اجتماعی در نهایت مردم دچاراسترس و ناامنی شده و در روحیات آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت.
 ارتقاء امنیت اجتماعی بستر آرامش مردم را مهیا می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا ظهر امروز در اولین جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: در مسیر مبارزه با سرقت و کاهش ناهنجاریهای اجتماعی مسئولیت تنها معطوف به نیروی انتظامی نیست و همه دستگاههای اجرایی موظف به همکاری هستند.
وی افزود: در وحله نخست خود دستگاههای اجرایی و مردم باید با هوشیاری برای حفظ اموالشان نهایت دقت را داشته و به نحو شایسته از آن مواظبت کنند تا زمینه سرقت آنها فراهم نشود.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: در این راستاهرگونه بی مسئولیتی و بی تفاوتی که موجب وقوع سرقت در اموال دولتی شود از هیچ مدیری پذیرفتنی نیست در صورت مشاهده قطعا باید با آن دستگاه و مدیر مربوطه برخورد جدی صورت می گیرد.
استاندار کردستان تصریح کرد: دستگاههای اجرایی و بانک های استان ضروریست با تقویت زیر ساختها و امکانات حفاظتی و نصب دوربین امنیتی تلاش خود را برای کاهش سرقتهای احتمالی از اموال دولتی و اماکن عمومی مضاعف کنند.
وی تاکید کرد: باید با آسیب شناسی و تحلیل کارشناسی مقوله سرقت در جامعه راهکارهای مناسب را در مقابله با سارقین پیدا کرده و برای اصلاح رفتاری آنها کوشش کنیم.
مرادنیا با بیان این نکته که استقرار امنیت اجتماعی پایدار در جامعه در سایه همکاری مردم و مسئولان محقق می شود در ادامه اظهار داشت: فرمانداران در شهرستانهای تابعه باید با تشکیل این کارگروه اقدامات پیشگیرانه را جهت کاهش سرقت سرلوحه برنامه های خود قرار دهند.
وی در بخشی دیگر از سخنان  بر لزوم برخورد قانونی و جدی با افراد مالخر که وسایل و امکانات سرقتی را خریداری می کنند تاکید و ابراز داشت: بر طبق بررسی ها و آمار موجود ارتباط مستقیمی بین سرقت های خرد و تعداد معتادین متجاهر و نیز افراد مالخر وجود دارد که برای کاهش جرم باید اقدامات پیشگیرانه و برخورد قضایی صورت گیرد.
استاندار کردستان خواستار برخورد با هنجارشکنان اجتماعی برای ایجاد امنیت و آرامش پایدار مردم و خانواده ها در جامعه شد.
مرادنیا همچنین با اشاره با آمار 86 درصدی کشفیات اموال مسروقه توسط نیروی انتظامی استان از تلاش های این نیرو و دیگر دستگاههای اجرایی متولی تقدیر کرد و گفت: قطعا این اقدامات و هوشیاری نیروی انتظامی زمینه ساز امنیت و آرامش خاطر مردم را بدنبال خواهد داشت.
وی اذعان داشت: صدا سیما و رسانه های جمعی و فضای مجازی وظیفه خطیری در اطلاع رسانی آسیب های اجتماعی برعهده دارند و می توانند با آگاهی رسانی در زمینه راههای کاهش وقوع سرقت آمار آن را به شکل چشم گیری کاهش دهند.
استاندار کردستان در پایان گفت: مردم جواهرات و اموال ارزشمند خود را در صورت تمایل می توانند به صندوقهای امانات بانکها بسپارند تا در صورت سرقت احتمالی از منازل آنها آسیبی به این اموال وارد نشود.


بازدید [ 26904 ]
برچسب ها