پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

از طرحهای گردشگری در راستای توسعه پایدار کردستان حمایت می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: از طرح‌های با محوریت گردشگری در راستای توسعه پایدار کردستان حمایت می شود.
 از طرحهای گردشگری در راستای توسعه پایدار کردستان حمایت می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی ظهر امروز در جلسه بررسی احداث پیست اسکی منطقه نمونه گردشگری بدر و پریشان شهرستان قروه در محل دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: توسعه زیر ساخت های گردشگری در این منطقه می تواند ظرفیت های توسعه همه جانبه از جمله رشد و شکوفایی اقتصادی را فراهم می کند.
وی افزود: احداث این پیست اسکی با کسب نظر دستگاههای اجرایی متولی به دلیل واقع شدن در منطقه نمونه گردشگردی بدر و پریشان می تواند موجب جذب گردشگر و علاقمندان به طبیعت شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در ادامه با اشاره به لزوم رعایت مباحث زیست محیطی در زمینه احداث پیست اسکی منطقه نمونه گردشگری بدر و پریشان خاطر نشان کرد: احداث این پیست بایستی با رعایت تمامی جوانب و مقررات مربوطه نظیر مباحث محیط زیستی صورت گرفته و تلاش شود تا از جاذبه های طبیعی  و گونه های حیات وحش این منطقه محافظت شود.
ملکی همچنین خواستار مشارکت فعال مردم در حفظ محیط زیست در استان شد و تصریح کرد: باید مردم را در حفاظت از محیط زیست و منابع خدادادی مشارکت داده تا به اهداف مورد نظردر حفاظت از این منابع دست پیدا کنیم.
وی اذعان داشت: اداره کل ورزش و جوانان استان در این راستا از طریق مشاور ذیصلاح با رویکرد رعایت اصول زیست محیطی و اخذ نظر سازمان محیط زیست امکان سنجی اجرای پیست اسکی در این منطقه را بررسی و نتایج را به استانداری اعلام کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در پایان از دستگاههای اجرایی متولی استان خواست تا همکاری لازم را برای ایجاد زیرساختهای مورد نیاز در اجرای طرحهای گردشگری و تفریحی با مشارکت بخش خصوصی رابه عمل آورند.

بازدید [ 252168 ]
برچسب ها