یک شنبه 17 آذر سال 1398

اخبار

اقدامات رییس جمهور آمریکا تلاش برای آشوب طلبی و برهم زدن ثبات خاورمیانه است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تأکید کرد که اقدام آمریکا درباره قدس ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی را از بین می‌برد و گفت: این اقدام رییس جمهور آمریکا، تلاش برای آشوب طلبی با هدف برهم زدن ثبات منطقه خاورمیانه است.
 اقدامات رییس جمهور آمریکا تلاش برای آشوب طلبی و برهم زدن ثبات خاورمیانه است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علیرضا آشناگر ظهر امروز در کارگاه آموزشی روحانیون همکار ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در محل سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان سنندج بر لزوم برخورد مناسب علما و روحانیون اهل سنت و تشیع استان با بحث شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در جامعه تاکید کرد و گفت: شبکه های اجتماعی و فضای مجاری امروزه به عنوان یکی از پدیده های جدید در جامعه رواج یافته و باید با بررسی دقیق همه جوانب آن در نهایت این پدیده را به عنوان فرصت یا آسیب اجتماعی به دقت مورد توجه قرار داد.

آشناگر تصریح کرد: در حال حاضر هر لحظه میلیاردها اطلاعات و داده های اینترنتی در بین کاربران رد و بدل شده و این پدیده تاثیر فراوانی در انتقال جریان اطلاعات و آگاهی به جامعه دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان خاطر نشان کرد: توسعه علم و دانش بخصوص در عرصه شبکه های اینترنتی  شتاب گسترده ای گرفته بطوریکه اگر قبلا برای کسب اطلاعات علمی باید حضورا به منابع و مراکز علمی مراجعه می شد اما امروزه در کوتاه ترین زمان ممکن با مراجعه به اینترنت به سهولت به این منابع دسترسی پیدا می کنیم.

وی با بیان اینکه باید از شبکه اینترنت استفاده بهینه صورت گیرد، تصریح کرد: در حال حاضر از مجموع 80 میلیون جمعیت کشور بیش از 40 درصد به شبکه اینترنت وصل هستند که حجم عظیمی از ارتباطات را در برمی گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اذعان داشت: جوانان و نسل امروز همواره مورد تهدید هستند در این راستا علما و روحانیون نیز می توانند برای ارشاد و هدایت جامعه و جوانان با استفاده ازظرفیت شبکه اینترنت و فضای مجازی به وظیفه هدایتگری خطیر خود به نحوه احسن عمل کنند.

آشناگر همچنین به ضریب نفوذ 49 درصدی اینترنت در کشور اشاره کرد و گفت: این وضعیت در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه مناسب است ولی باید برای افزایش سرانه نفوذ اینترنت و بهره مندی از این شبکه و ارتقا جایگاه کشور در منطقه تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی ضمن تاکید بر لزوم ارتقا سواد رسانه ای علما در ادامه اظهار داشت: جامعه تشنه فراگیر معنویات است مشروط به اینکه علما با روشهای علمی و نوین ارتباط صحیحی با مخاطبان برقرار کنند که در این راه می توانند از ظرفیت های اینترنت و فضای مجازی به بهترین شیوه ممکن استفاده کنند.

آشناگر تصریح کرد: از سوی دیگر استفاده از شبکه اینترنت و فضای مجازی دارای تهدید نیز می باشد که باید به بررسی دقیق نقاط ضعف و قوت پرداخته و در این زمینه مانع از سوء استفاده افراد فرصت طلب شد.

وی نقش علما و روحانیون را در گاه سازی خانواده های از ماهیت اینترنت و شبکه های اجتماعی و مجازی بسیار حائز اهمیت برشمرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به وضعیت خدمات رسانی دولت تدبیر و امید در استان اشاره کرد و گفت: با توجه وجود حجم عظیمی از عقب ماندگی های ناشی از دوره های گذشته در حال حاضر وضعیت بودجه استانی توان تحقق اهداف توسعه همه جانبه استان را ندارد.

آشناگر بیان داشت: با وجود همه کمبودهای موجود در چند سال اخیردولت یازدهم و دوازدهم تدبیر و امید با عنایت ویژه ریاست محترم جمهوری تلاش خود را مضاعف نموده و قدمهای خوبی را برای تسریع روند توسعه استان برداشته است.

وی گفت: در سفر مقام معظم رهبری  و نیز سفرهای  دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری به کردستان اعتبارات قابل ملاحظه ای به استان تخصیص داده شد که شاهد تخصیص این اعتیارات و بهره برداری بسیاری از این طرح ها در استان هستیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی و اجتماعی استانداری کردستان اذعان داشت: در سال 96 نیز بیش از یکهزار میلیارد تومان در همه زمینه ها به صورت اعتبار به استان اختصاص یافته و در طرح ها هزینه شده که مسلما افتتاح و بهره برداری این طرحها تاثیر فراوانی در مسیر توسعه استان می گذارد.

وی همچنین به اجرای طرح های زیر بنایی از جمله در بخش توسعه راههای استان پرداخت و گفت: بسیاری از طرح های در دست اقدام به ویژه در بخش راهها و راه آهن استان اعتبارات مورد نیاز تامین شده و مشکلی در این رابطه وجود ندارد که با بهره برداری از آنها توسعه چشمگیری را در این بخش ها شاهد خواهیم بود.

آشناگر به موضوع بومی گزینی مدیریتی استان نیز اشاره کرد و خاطر نشان کرد: نهایت تلاش دولت در استان این بوده تا از نیروهای بومی در مدیریت استان استفاده شود و در حال حاضر نیز از نیروهای کرد اهل سنت و اهل تشیع زیادی در سطح مدیریتی استان استفاده شده است.

وی گفت: در این راستا و بر طبق آمار موجود از مجموع 186 پست مدیریتی ادارات کل و نیروهای نظامی و انتظامی استان 60 درصد اهل سنت و 40 درصد اهل تشیع هستند. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان اظهار داشت: در مجموع مدیران کل استان را 88 درصد نیروهای بومی و 12درصد را غیر بومی تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: در بخش مدیریتی استانداری نیز 77درصد مدیران اهل سنت و 23 درصد اهل تشیع می باشند که فرمانداران تابعه را نیز 50درصد اهل سنت و 50 درص فرمانداران اهل تشیع را تشکیل می دهند که تنها یک فرماندار غیر بومی انتخاب شده که با توجه به سوابق بیش از 20 سال خدمت صادقانه در استان این فرماندار هم بومی استان تلقی می شود.

معاون سیاسی استاندار کردستان همچنین عنوان کرد: 94 درصد بخشداران استان نیز بومی هستند.

آشناگر شایسته سالاری را از اولویت های مهم در تعیین نیروهای مدیریتی استان برشمرد و تصریح کرد: ما معتقد هستیم شایسته سالاری اصل و اساس انتخابها می باشد و بدون هیچ گونه تبعیض جنسیتی و مذهبی مدیران شایسته بکارگیری می شوند و از نظر اعتقادی هم تقوای افراد در امر انتخاب  مدنظر بوده و مباحث جنسیتی و مذهبی این افراد تاثیر گذار نمی باشد.

وی از سهم کم بانوان در مدیریت اجرایی و سیاسی استان انتقاد کرد و گفت: سهم بانوان در عرصه مدیریت اجرایی و سیاسی استان کم است و در پایین ترین سطح خود قرار داردکه باید برای این موضوع چاره اندیشی شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در خصوص توجه دولت به مناطق مرزی و معیشت مردم مرزنشین نیز ابراز داشت: در حقیقت این مناطق به نسبت با دیگر مناطق استان و کشور کمتر توسعه یافته که از زمان آغاز بکار دولت تدبیر و امید در سطح استان توسعه این مناطق را در اولویت قرار داده ایم و دولت برنامه توسعه محور و اساسی مناسبی را برای ارتقا سطح زندگی آنها اجرا کرده است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از تحولات مهم در مناطق مرزی استان ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان است که با تصویب نهایی این طرح تحولی اساسی در منطقه و استان ایجاد می شود که با تلاش دولت در مرحله نهایی تصویب آن هستیم که امیدواریم به تصویب برسد.

آشناگر خاطر نشان کرد: برای مبارزه با قاچاق سوخت در مناطق مرزی استان هم با واگذاری فروش سوخت به مرزنشینان بیش از شش میلیارد و 600 میلیون سود حاصل به صورت مستقیم به حساب بیش از21 هزار خانوار مرزنشین استان واریز شده که تاثیر مثبتی به بر اقتصاد این خانوارها دارد.

وی ساماندهی معابر کولبری استان را از دیگر اقدامات انجام شده ذکر کرد و تاکید کرد: معابر و مناطق کولبری در حال حاضر بدون هیچ گونه مشکل امنیتی و بر اساس طرح ساماندهی در اختیار کولبران استان قرار دارد و داد و ستد انجام می شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در پایان گفت: دولت نیز با تمام توان با افراد فرصت طلب و سودجو که به عنوان کولبر اقدام به قاچاق اقدام ممنوعه کنند برخورد کرده  در حقیقت این امر قاچاق محسوب شده که امنیت مرزها را به مخاطره انداخته که برخورد قاطع با این افراد صورت می گیرد.

برچسب ها