جمعه 14 آذر سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

بانک‌های استان برای کمک به شهرداری‌ها، همت کنند

استاندار کردستان در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان، خواستار همت و اراده بانک ها در راستای پرداخت تسهیلات به منظور تکمیل پروژه های شهری به شهرداری های تابعه استان شد.
 بانک‌های استان برای کمک به شهرداری‌ها، همت کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا پایین بودن سرانه درآمدی شهرداری های استان را از جمله دلایل ناتوانی آنها در برآورده کردن توقعات و انتظارات شهروندان عنوان و خاطرنشان کرد: استفاده از این ظرفیت قانونی، کمک بسیار خوبی برای شهرداری ها خواهد بود. 
وی با تاکید بر اینکه اگر اراده وجود داشته باشد هر کاری شدنی خواهد بود، افزود: از بانک ها توقع داریم تا حدی مقررات را کنار بگذارند و حداکثر مساعدت را در تسهیلگری و پرداخت تسهیلات به شهرداری ها داشته باشند زیرا هر تحولی که ایجاد شود برای استان و خدمت به مردم خواهد بود. 
استاندار همچنین یادآوری کرد: در صورت اعطای این تسهیلات، در بازپرداخت آن مشکلی نخواهد بود چراکه طبق بند (و) تبصره ۵ قانون بودجه ظرفیت قانونی استفاده از تهاتر فراهم است. 
شایان ذکر است، کردستان ۳۰ شهرداری دارد و مبلغ مورد نیاز آنها ۱۲۶ میلیارد تومان بوده که فعلا در این جلسه پرداخت ۲۸ میلیارد تومان آن از سوی تعدادی از بانک ها تقبل شده است.

بازدید [ 422313 ]
برچسب ها