جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد:

باید فرصت‌های برابر برای زنان و مردان در جامعه فراهم شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: جامعه باید فرصت برابری را برای زنان و مردان فراهم کند تا از استعدادها و توانمندی زنان در عرصه های مختلف استفاده شود.
 باید فرصت‌های برابر برای زنان و مردان در جامعه فراهم شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان،
مهندس امیر قادری روز چهارشنبه در همایش ملی زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران به میزبانی دانشگاه کردستان اظهار کرد: در طول تاریخ زنان نقش کلیدی و تاثیرگذاری در جامعه داشته اند، هرچند که سرنوشت این اثرگذاری یکسان نبوده است.
وی افزود: این اثرگذاری در مقاطع مختلف و در کشورهای گوناگون شدت و ضعف داشته اما اینکه زنان نقش کلیدی در این زمینه داشته اند بر کسی پوشیده نیست.
معاون استاندار  کردستان تاکید کرد: البته حضور زنان در عرصه های اجتماعی و سیاسی به معنای کنار گذاشتن مسائل دینی و ملی نیست و زنان می توانند با حفظ این موارد به شکل حرفه ای نقش آفرین و اثرگذار ظاهر شوند.
معاون عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه زنان هم در هنگام پیروزی انقلاب اسلامی و هم پس از آن نقش کلیدی داشته اند، افزود: این نشان می دهد حضور فعال زنان در جامعه یک موضوع پذیرفته شده است.
مهندس قادری تصریح کرد: نکته کلیدی، خودباوری زنان در این زمینه است؛ چراکه در حقوق اجتماعی تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد و استعداد و شایستگی تعیین کننده است.
وی ادامه داد: علیرغم تمام همایشهایی که برگزار شده و می شود زنان در این زمینه هنوز به حق خود نرسیده اند و لذا خودباوری زنان در کنار مولفه های دیگر می تواند بسیار اثرگذار باشد.
معاون استاندار کردستان تاکید کرد: اگر خودباوری در زنان جامعه تقویت شود بسیار مهم است و خود زنان باید در عرصه های مختلف حضور یابند و البته صرفا حضور در همایشها و مجامع تخصصی کافی نیست؛ بلکه زنان باید در عرصه تصمیم گیری و اداره و برنامه ریزی کشور مشارکت عملی داشته باشند.
مهندس قادری افزود: 50 درصد جامعه و 60 درصد ورودیهای دانشگاه ها را بانوان تشکیل می دهند و این نشان می دهد زنان حتی به لحاظ استعداد در ورود به مراکز علمی از مردان بالاتر هستند.
معاون استاندار کردستان در پایان تاکید کرد: رسانه ها و صداوسیما با مداخلاتی که در این زمینه انجام می دهند، باید تفکر سنتی و باورهای غلط تاریخی را پیرامون این قضیه تغییر دهند.

بازدید [ 604884 ]
برچسب ها