شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان

با هرگونه موارد تخلف زمینه ساز شیوع کرونا با قاطعیت برخورد می شود

استاندار کردستان گفت: با هرگونه موارد تخلف زمینه ساز شیوع کرونا با قاطعیت برخورد می شود لذا همه باید با همکاری هم در این مدت زمانی پیش بینی شده بتوانیم از شیوع بیماری در سطح استان جلوگیری و آن را کنترل کنیم.
 با هرگونه موارد تخلف زمینه ساز شیوع کرونا با قاطعیت برخورد می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا عصر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونای استان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه با توجه به اینکه کشورمان درگیر شیوع ویروس کرونا شده ما نیز در استان کردستان از همان ابتدای گسترش این بیماری اقدامات پیشگیرانه مورد نیاز را به مرحله اجرا درآوردیم.
وی افزود: در این راستا خوشبختانه مردم و مسئولان متولی استان با همکاری هم اقدامات موثری را برای کاهش شیوع این بیماری به انجام رساندند که همه تلاش خواهیم کرد تا شاهد کاهش هرچه بیشتر شیوع ویروس کرونا در روزهای آینده باشیم.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: به دلیل حساسیت موضوع از همان روزهای نخست گسترش این بیماری بسیاری از مردم استان برای کنترل و جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری خواستار قرنطینه کردن شهرها و روستاهای استان شدند که این ستاد در صورت نیاز و به تدریج برای رسیدن به اهداف مورد نظر اقدام به قرنطینه برخی از مناطق شهری در استان خواهد کرد.
وی ادامه داد: لذا در این راستا با توجه به دستورالعمل کشوری و در صورت بحرانی شدن نقاطی از استان قطعا برای ایجاد محیط امن همراه با آرامش برای مردم مقررات و  اقدامات پیشگیرانه صورت می گیرد.
مرادنیا تاکید کرد: بنا به تشخیص ستاد و نیز ضرورت لزوم تشدید مقابله با این بیماری مصوب شد از امشب بحث کنترل ورود و خروج از مبادی استان به مرحله اجرا در آید.
وی اذعان داشت: بر این اساس از ساعت 24 ( امشب )  روز هفتم فروردین 99 این طرح به مدت دو هفته اجرایی می شود و هیچ خودرویی از افراد غیر بومی و خارج از استان وارد شهرهای استان نشود و متعاقبا از استان ما نیز هیچ خودرویی به مقصد سایر استانها تردد نداشته باشند.
مرادنیا افزود: البته خودروهای عبوری از استان به مقصد دیگر استانها و نیز دیگر موارد ضروری که نیاز به تردد داشته باشند نیز باید با هماهنگی ستاد استان به انجام برسد .
استاندار کردستان تاکید کرد: این تدابیر در جهت ارتقا سلامتی مردم و نیز جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری در استان صورت می گیرد و خواهشمندیم مردم شریف استان در این طرح نهایی همکاری را داشته باشند تا از این مرحله نیز گذر کنیم و آثار خطرناک بیماری را در استان به حداقل ممکن برسانیم.
وی گفت: همه باید برای مقابله این بیماری همکاری کنیم که امیدواریم با تشدید اقدامات پیشگیرانه در همه استانها هرچه زودتر شاهد ریشه کنی بیماری در کشور باشیم.
مرادنیا گفت: در این طرح افرادی که قصد وارد شدن به استان را داشته باشند باید حتما کارت ملی، پلاک خودرو و محل سکونت و شغل آنها متعلق به استان باشد و در غیر این صورت به هیچ وجه اجازه ورود به استان به آنها داده نخواهد شد و متقابلا اجازه ورود به استانهای همجوار با خودروهای دارای پلاک استان کردستان داده نمی شود.
وی ابراز داشت: در این مرحله به صورت بسیار جدی با هرگونه موارد تخلف از سوی افراد برخورد می شود و ممنوعیت های قانونی شدیدی لحاظ و خودرو توقیف می شود.
مرادنیا تصریح کرد: در ادامه خودرو خاطی مبلغ پانصدهزار تومان جریمه و پرونده افراد برای رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع داده می شود.
استاندار کردستان گفت: از مردم استان درخواست داریم که حتما این دستورات پیشگیرانه را رعایت کنند و به هیچ عنوان در تجمعات رسمی و غیر رسمی و اماکن عمومی که امکان گسترش بیماری در آنها زیاد است حضورپیدا نکنند.
وی یادآوری کرد: همه پارکها، بوستانها و مکانهای تفریحی و عمومی تعطیل هستند و از همه مردم خواهشمندیم از تجمع در این اماکن به طور جدی خودداری کنند و همکاری لازم را با ستاد مقابله با بیماری کرونای استان داشته باشند.
استاندار کردستان تاکید کرد: برای حفظ سلامت مردم باید همه همکاری کنیم و در خانه بمانیم و قطعا شرایط امسال با سال قبل متفاوت است و در مراسم 13 فروردین و روز طبیعت و سایر تعطیلات پیش رو از خانه خارج نشوند تا با کمک هم از گسترش این بیماری در استان جلوگیری کنیم.
وی اظهار داشت: با توجه به مصوبات ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونای استان به استثناء فروشگاههای زنجیره ای و مراکز تامین مواد غذایی مایحتاج مردم دیگر اماکن خدماتی و تجاری به طور قطع تعطیل می شوند و در صورت عدم رعایت دستورالعملها با جدیدت با افراد خاطی برخورد و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
وی با هشدار به افرادی که توجهی به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی برای کنترل بیماری ندارد در ادامه گفت: اگر نسبت به رعایت نکات و دستورات بهداشتی بی تفاوت باشیم قطعا نتایج ناگوار و خطرناکی به همراه خواهد داشت و همه از این خطرات در امان نخواهند ماند و شاهد گسترش بیشتر بیماری در استان خواهیم بود.
وی گفت: در صورت بروز شرایط بحرانی در برخی از مناطق استان که وضعیت نگران کننده اعلام شود قطعا برای حفظ جان و سلامتی مردم شریف استان نسبت به اجرای قرنطینه در اسرع وقت اقدام خواهیم کرد و با هرگونه اقدامی که سلامت جامعه را به مخاطره بیاندازد با جدیدت برخورد می شود.
استاندار کردستان در پایان گفت: خوشبختانه اکثر مردم استان همکاری مناسبی در اجرای اقدامات پیشگیرانه در استان داشته اند و اگر کسی با سهل انگاری و عدم رعایت نکات ایمنی و بهداشتی موجب آسیب زدن به سلامت مردم شود قطعا حق دیگران را پایمال کرده و سلامتی همه را به مخاطره انداخته و در نهایت مجددا همکاری و همراهی جدی مردم و مسئولان را در این مدت خواستاریم.

بازدید [ 251028 ]
برچسب ها