چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

برای حمایت از جهش تولید ملی باید با قاچاق سازمان یافته به صورت قاطعانه برخورد شود

استاندار کردستان گفت: در مسیر حمایت از جهش تولید ملی باید با قاچاق سازمان یافته به صورت قاطعانه برخورد شود.
 برای حمایت از جهش تولید ملی باید با قاچاق سازمان یافته به صورت قاطعانه برخورد شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا ظهر امروز در دومین جلسه کمیسیون اصلی برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: بحث خرید و ذخیره سازی گندم در استان باید در اولویت قرار گیرد تا ضمن حمایت از کشاورزان با هرگونه قاچاق احتمالی گندم در استان نیز مقابله شود.
وی افزود: با توجه به بروز برخی نوسانات افزایش قیمت سایر نهادهای دام و طیور این احتمال وجود دارد که از گندم به عنوان خوراک جایگزین برای مصارف صنعت دام و طیور استفاده شود بنابراین باید با نظارت دقیق مانع از هرگونه خروج گندم تولیدی استان برای این مصارف شویم.
مرادنیا تصریح کرد: در بحث تامین گوشت و خوراک دام و طیور باید همه تدابیر اندیشیده شود و ضمن تامین مصارف داخل استان از قاچاق احتمالی گندم و دیگر محصولات کشاورزی جلوگیری شود.
وی ادامه داد: به دلیل وجود اختلاف قیمت گندم و نهادهای دامی و نیز سوخت در خارج از مرزهای استان قطعا گرایش به سمت قاچاق افزایش خواهد یافت که باید با ارائه راهکارهای پیشگیرانه مانع از افزایش آن شویم.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد:باید با تشدید فعالیت اکیپ های نظارتی دستگاههای اجرایی از هرگونه قاچاق دام و طیور و گندم در استان جلوگیری کرد.
وی خواستار تشدید برخورد با قاچاق سازماندهی مانند مواد مخدر و مشروبات الکلی و دیگر اقلام ممنوعه در مبادی ورودی استان شد.
استاندار کردستان در پایان اظهار داشت: البته نباید به بهانه مبارزه با قاچاق سازمان یافته با افرادی که به صورت محدود در مناطق مرزی برای امرار معاش خانواده خود داد و ستد می کنند، برخورد شود و باید با این افراد حداکثر مدارا و خویشتنداری را به عمل آوریم.


بازدید [ 3591 ]
برچسب ها