شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

برنامه‌های مرتبط با نجات‌بخشی زریوار با فوریت و جدیت اجرا شود

استاندار کردستان در جلسه ستاد نجات بخشی تالاب زریوار، تاکید کرد: باید هر برنامه ای که برای زریوار داریم به فوریت اجرا شود.
 برنامه‌های مرتبط با نجات‌بخشی زریوار با فوریت و جدیت اجرا شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در این جلسه که به عنوان اولین کمیته استانی برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار برگزار شد، خاطر نشان کرد: این تالاب نعمتی خدادادی است اینجا وجود دارد و از نظر زیست محیطی، در سطح ملی و بین المللی حائز اهمیت است.
وی افزود: ادامه حیات زریوار به برخورد ما به عنوان مردم، با آن بستگی دارد و ضروریستکه در بحث آلودگی ها و بهره برداری ها بیشتر به آن توجه کنیم.
مرانیا اذعان داشت: ما هنوز نتوانسته ایم مردم را نسبت به این اثر طبیعی ارزشمند حساس کنیم لذا باید با تبلیغات و اطلاع رسانی دقیق، مردم را آگاه کنیم.
استاندار در ادامه تاکید کرد: باید برای استفاده صحیح مردم از این نعمت برانامه ریزی و راهکار داشته باشیم و هر برنامه ای که داریم به فوریت اجرایی کنیم تا زریوار بیشتر از این آسیب نبیند.
وی افزود: طی سال ها، جلسات متعددی برگزار و تصمیمات زیادی گرفته شده اما اینها زمانی ارزش پیدا می کند که در عرصه اجرا نمود یابد و اجرایی شود.
مرادنیا ادامه داد: باید فورین در اجرای برنامه ها را با جدیت و حساسیت پیگیری کنیم و اجازه ندهیم مردمی که  با قصد فرهنگی، اجتماعی و گردشگری می خواهند از آن بهره بگیرند، محروم شوند.
مرادنیا بر لزوم آموزش مردم در حفاظت از این تالاب و همچنین جلب مشارکت مردمی در اجرای برنامه های مختلف از جمله نجات بخشی زریوار تاکید و یادآوری کرد: باید مراقب باشیم مباحث محیط زیست را با مباحث سیاسی گره نزنیم و اجازه بهره براری سیاسی ندهیم.

بازدید [ 415188 ]
برچسب ها